Články

 • Jezdci z A-kádru se po St. Gallen těší do Olomouce

  Středa, 1. červen, 2016
  Červen bude pro většinu členů českého národního parkurového týmu ve znamení dvou významných událostí. V pátek 3. 6. poprvé změří síly s evropskou špičkou v superlize Poháru národů v St. Gallen. Za tři týdny se pak naši TOP jezdci potkají v Olomouci.
 • Všechna zranění hlavy po pádu z koně nemusí být stejná

  Sobota, 28. květen, 2016
  Říká se, že nejhezčí pohled na svět má člověk ze hřbetu koně. Ano, jezdectví v sobě nese krásu, ale i nebezpečí. Snad každý, kdo někdy propadl jeho kouzlu, občas sletěl ze sedla. Začátečníci se této nepříjemné zkušenosti snad ani nemohou vyhnout. Většinou to nemusí být žádná velká tragédie. Kůň se vyplaší, člověk z něj sjede, ani neví jak, a už sedí na zemi v blátě. S pády z koně se to však má stejně jako s jinými sporty. Spadnout může člověk i při lyžování, jízdě na kole nebo dokonce jen ze schodů. Někdy jsou z toho pouze modřiny a sprostá slova, jindy může nastat vážnější situace.
 • „Už je čas, dej mi najíst“…aneb naučené krmení koní v boxovém ustájení

  Středa, 18. květen, 2016
  „Koníčku AHOJ, POZOR, USTUP, KRMENÍ, POJĎ SEM, NA STRANU, K SEDLOVNĚ, NA JÍZDARNU, DO MYCÍHO BOXU, DO SOLÁRKA, KRMENÍ…..“ a mnohé další zažívají koně ustájení v boxech. Jejich každodenní režim je hektičtější než u koní, kteří jsou „vypuštěni na pastvinu“. I přesto bychom koni měli dopřát čas a klid na podávané krmení. V tu chvíli si tedy odpustíme ho čistit, muchlat, odsedlávat apod.
 • Knížky o koních, které nesmí chybět v knihovně žádné dívky

  Sobota, 7. květen, 2016
  Žádné „knihomolce“ a milovnici koní by v knihovničce neměly scházet kvalitní „koňské“ příběhy. Připravili jsme proto přehled nejzajímavějších titulů, starších i novějších, v nichž hrají koně hlavní roli. Potěší malé dívenky i odrostlejší slečny.
 • Pastevní ustájení rozhodně není krmení stylem „Co si ukousneš, to máš.“

  Sobota, 30. duben, 2016
  Pod pojmem pastevní ustájení si někteří z nás stále představují „vypustit koně na louku, postavit mu tam nějaký přístřešek a více se o něj nemuset starat“. Mít ze svého miláčka tímto stylem stepního mustanga je možná zajímavá představa, ovšem poněkud nereálná.
 • Kůň není kráva, abychom ho nechali se vyžrat

  Pátek, 15. duben, 2016
  Jak a čím máme vlastně koně nakrmit? Po tom, co si každý z nás domů doveze svého vysněného koně, určitě přemýšlíme, co vše mu nakoupíme při příští návštěvě obchodu s koňskými potřebami. A zde vyvstává otázka, CO mu vlastně koupit? Mnoho lidí žije v domnění, že koníci „papají jen cukříček a chlebíček“. Tak tomu samozřejmě není. Pro každého majitele koně by mělo být prioritou především zdraví a pohoda svého svěřence. Jak tedy na to?
 • Proč se koně rádi válejí v bahně?

  Neděle, 3. duben, 2016
  Všichni známe ten příjemně uspokojivý pocit, když si našeho čtyřnohého miláčka vyčistíme a nablýskáme, co to jen jde. S radostí ho pustíme do výběhu a on první, co udělá, je, že se jde vyválet. V tu chvíli je hodina práce pryč. Proč to ale koně dělají?
 • Divocí koně se stěhují z Milovic do Prahy

  Pátek, 1. duben, 2016
  Před rokem byli v Milovicích do prostoru tamního bývalého vojenského prostoru vypuštěni divocí koně, přesněji stádo čítající čtrnáct koní. Dnes už je jejich stádo, díky narozeným hříbatům, početnější. Zdá se však, že dny divokých koní v Milovicích jsou sečteny. Mají se totiž již brzy stěhovat do Prahy.
 • Jak vypadaly indiánské dostihy?

  Sobota, 26. březen, 2016
  Hurá na dostihy! Tentokrát ale ne do Chuchle, ani ne na Velkou pardubickou nebo snad slavné anglické Derby, či jiný věhlasný dostih. Naše kroky, obrazně řečeno, povedou na Divoký západ. Do rozlehlých prérií, po kterých se kdysi proháněli jejich původní obyvatelé, Indiáni, na svých koních.
 • Tatíí, já bych chtěla koně!

  Sobota, 19. březen, 2016
  Ačkoliv u kolosálních a mnohdy fyzicky náročných koňských sportů by člověk hledal spíše zdatného muže či mladíka, paradoxně ke koním nejen u nás, ale i ve světě nejvíce tíhnou dívky. A to nejčastěji dívky na pokraji dospívání. Skoro každý takový rodič pak jednoho dne zaslechne takovouto větu. Co pak dělat?
Celkem záznamů: 581

Dnes má svátek  Sára, Shagy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.