Články

 • Knížky o koních, které nesmí chybět v knihovně žádné dívky

  Sobota, 7. květen, 2016
  Žádné „knihomolce“ a milovnici koní by v knihovničce neměly scházet kvalitní „koňské“ příběhy. Připravili jsme proto přehled nejzajímavějších titulů, starších i novějších, v nichž hrají koně hlavní roli. Potěší malé dívenky i odrostlejší slečny.
 • Pastevní ustájení rozhodně není krmení stylem „Co si ukousneš, to máš.“

  Sobota, 30. duben, 2016
  Pod pojmem pastevní ustájení si někteří z nás stále představují „vypustit koně na louku, postavit mu tam nějaký přístřešek a více se o něj nemuset starat“. Mít ze svého miláčka tímto stylem stepního mustanga je možná zajímavá představa, ovšem poněkud nereálná.
 • Kůň není kráva, abychom ho nechali se vyžrat

  Pátek, 15. duben, 2016
  Jak a čím máme vlastně koně nakrmit? Po tom, co si každý z nás domů doveze svého vysněného koně, určitě přemýšlíme, co vše mu nakoupíme při příští návštěvě obchodu s koňskými potřebami. A zde vyvstává otázka, CO mu vlastně koupit? Mnoho lidí žije v domnění, že koníci „papají jen cukříček a chlebíček“. Tak tomu samozřejmě není. Pro každého majitele koně by mělo být prioritou především zdraví a pohoda svého svěřence. Jak tedy na to?
 • Proč se koně rádi válejí v bahně?

  Neděle, 3. duben, 2016
  Všichni známe ten příjemně uspokojivý pocit, když si našeho čtyřnohého miláčka vyčistíme a nablýskáme, co to jen jde. S radostí ho pustíme do výběhu a on první, co udělá, je, že se jde vyválet. V tu chvíli je hodina práce pryč. Proč to ale koně dělají?
 • Divocí koně se stěhují z Milovic do Prahy

  Pátek, 1. duben, 2016
  Před rokem byli v Milovicích do prostoru tamního bývalého vojenského prostoru vypuštěni divocí koně, přesněji stádo čítající čtrnáct koní. Dnes už je jejich stádo, díky narozeným hříbatům, početnější. Zdá se však, že dny divokých koní v Milovicích jsou sečteny. Mají se totiž již brzy stěhovat do Prahy.
 • Jak vypadaly indiánské dostihy?

  Sobota, 26. březen, 2016
  Hurá na dostihy! Tentokrát ale ne do Chuchle, ani ne na Velkou pardubickou nebo snad slavné anglické Derby, či jiný věhlasný dostih. Naše kroky, obrazně řečeno, povedou na Divoký západ. Do rozlehlých prérií, po kterých se kdysi proháněli jejich původní obyvatelé, Indiáni, na svých koních.
 • Tatíí, já bych chtěla koně!

  Sobota, 19. březen, 2016
  Ačkoliv u kolosálních a mnohdy fyzicky náročných koňských sportů by člověk hledal spíše zdatného muže či mladíka, paradoxně ke koním nejen u nás, ale i ve světě nejvíce tíhnou dívky. A to nejčastěji dívky na pokraji dospívání. Skoro každý takový rodič pak jednoho dne zaslechne takovouto větu. Co pak dělat?
 • Víš, co si myslí tvůj kůň?

  Středa, 9. březen, 2016
  Určitě vás někdy napadla otázka: „Co si myslí můj kůň?“ V jedné pohádce stačilo sníst kousek upečeného bílého hada a každý, kdo tak učinil, okamžitě porozuměl řeči zvířat. Abychom věděli, co si myslí náš, nebo obecně jakýkoliv, kůň, nemusíte shánět tuto poněkud vzácnou delikatesu. Postačí vám, když si přečtete tento článek.
 • Kožní onemocnění koní II. - alergie a paraziti

  Pondělí, 22. únor, 2016
  O tom, jaké jsou nejčastější kožní onemocnění u koní, jsme si již psali. Jak ale na ta méně častá onemocnění jako jsou kožní parazité u koní nebo co dělat, když má náš kůň alergii? To se dozvíte v dnešním článku.
 • Kožní onemocnění koní I. - Dermato... Co?

  Sobota, 13. únor, 2016
  Tak jako lidi, i koně může potrápit nejrůznější onemocnění kůže. Je dobré znát alespoň pár z nich, abyste věděli, kdy panikařit. Výčet začíná u obyčejných vší (drží se v zimní srsti, poznáte je podle larev v chlupech a stačí na ně obyčejný antiparazitární šampon) a končí u nádorových onemocnění, přenášených například pohlavním stykem, které se obtížně léčí. Jak se koňské kožní choroby dělí a jak na ně?
Celkem záznamů: 579

Dnes má svátek  Kapitán,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.