Články

 • Koňská duše z nebeských plání

  Pondělí, 2. listopad, 2015
  Zapadajícím sluncem ozářenou americkou plání pádí flekatý, nespoutaný mustang. Pár desítek let starý westernový film končí a já vzpomínám na všechny ty vznešené tvory, kteří už se mnou v tomto krutém světě nebojují za mír a klid, ale běhají někde na nebeských pláních. Alespoň na Dušičky bychom našim padlým koňským duším mohli vzdát holt.
 • Termíny jezdeckých mistrovství ČR v roce 2016

  Středa, 28. říjen, 2015
  V České republice by mělo proběhnout v roce 2016 celkem 11 závodů mistrovské kategorie pod hlavičkou České jezdecké federace. Velkou novinkou bude republikový šampionát ve všestrannosti, který proběhne pro všechny kategorie na jednom místě.
 • Dominantní kůň nemusí být problém

  Úterý, 20. říjen, 2015
  Nezvladatelný kůň bývá často považován za koně dominantního. Jeho neposlušnost a tvrdohlavost se zpravidla pokládá za nezvratný důkaz jeho snahy o dominanci nad jezdcem. Není divu, že takový kůň si brzy vyslouží nálepku „problémového jedince“. Je ale v těchto, ne zase až tak vzácných případech, na vině opravdu kůň, respektive jeho „dominantní povaha“, nebo tkví příčina problémů s takovýmto koněm někde jinde?
 • Změna stáje není legrace

  Sobota, 10. říjen, 2015
  Máte koně ve stáji a chystáte se tuto stáj z nejrůznějších důvodů změnit? Pokud ano, pak byste si měli uvědomit, že změna stáje není jen o tom, že naložíme koně a převezeme jej někam jinam. Co je pro majitele mnohdy jen technickou záležitost, prožívá kůň mnohem intenzivněji. Změna prostředí je pro koně stresující a měníme-li už stáj, musíme koni přechod do nového, pro něj neznámého prostředí maximálně ulehčit.
 • Velká pardubická je opět tady!

  Úterý, 6. říjen, 2015
  Rok se s rokem sešel a na pardubickém dostihovém závodišti se v neděli 11. října opět dočkáme korunovace dalšího vítěze legendární, již 125. Velké pardubické.
 • Nejextrémnější vytrvalostní závod Tevis Cup slaví 50 let

  Sobota, 26. září, 2015
  Drsná příroda pohoří Sierra Nevada se pomalu probouzí do nového dne. Jsou čtyři hodiny ráno a ještě za šera vyráží z místa zvaného Tahoe City pětice jezdců koních vstříc nástrahám extrémně náročného horského terénu. Jejich cíl se zdá být bláznivý. Chtějí na koních urazit za čtyřiadvacet hodin sto mil napříč horami.
 • Trestat koně nebo netrestat?

  Pátek, 18. září, 2015
  Jak víme, nejlepší výchovnou metodou je metoda cukru a biče. Cukr necháme protentokrát stranou a zaměříme se na bič. Ten byl kdysi nezbytnou proprietou nejen krotitelů dravé zvěře, ale i vozků. Bič se stal synonymem pro trestání, a pro některé „koňáky“ zůstává bič, nebo i horší věci, bohužel pořád nezbytnou "pracovní pomůckou".
 • Zachránil koně díky českému objevu. Jak na hnilobu kopyt.

  Pátek, 11. září, 2015
  Sedmiletý kůň Mystyk se potýkal se silnou hnilobou kopyt. Nic nepomáhalo. Když majitele stáje Tomáše Hornofa z Mníšku pod Brdy oslovili se zařazením do výzkumu a vyzkoušení nového preparátu na hnilobu kopty, byl skeptický. Objevu českých vědců, takzvané chytré houbě, moc nevěřil. Houba ale zabrala. Od té doby vyléčil houbou, přesněji mikroorganismem Pythium oligandrum, tři koně.
 • Koně a psy můžou uzdravit jejich vlastní kmenové buňky

  Pátek, 4. září, 2015
  Léčba pomocí kmenových buněk se v současnosti úspěšně využívá v humánní i veterinární medicíně. Tento druh léčby totiž zaručuje efektivnější proces uzdravení oproti konzervativním metodám léčby. Využití kmenových buněk ve veterinární medicíně oceňují zejména majitelé sportovních koní nebo psů. Co tedy vůbec kmenové buňky jsou, jak se konkrétně využívají ve veterinární medicíně a jaké mají na zvířecí organismus účinky, se dozvíte v následujícím článku.
 • Přípravy na 8. ročník Středoevropské dražby anglických plnokrevníků

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Tradice pokračuje! Středoevropská dražba anglického plnokrevníka zažije v pátek 9.10. 2015 svůj osmý ročník a podtrhne tak pozici třídenního festivalu v Pardubicích jako stěžejního data v dostihovém kalendáři.
Celkem záznamů: 572

Dnes má svátek  Romantica,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.