Články

 • Dominantní kůň nemusí být problém

  Úterý, 20. říjen, 2015
  Nezvladatelný kůň bývá často považován za koně dominantního. Jeho neposlušnost a tvrdohlavost se zpravidla pokládá za nezvratný důkaz jeho snahy o dominanci nad jezdcem. Není divu, že takový kůň si brzy vyslouží nálepku „problémového jedince“. Je ale v těchto, ne zase až tak vzácných případech, na vině opravdu kůň, respektive jeho „dominantní povaha“, nebo tkví příčina problémů s takovýmto koněm někde jinde?
 • Změna stáje není legrace

  Sobota, 10. říjen, 2015
  Máte koně ve stáji a chystáte se tuto stáj z nejrůznějších důvodů změnit? Pokud ano, pak byste si měli uvědomit, že změna stáje není jen o tom, že naložíme koně a převezeme jej někam jinam. Co je pro majitele mnohdy jen technickou záležitost, prožívá kůň mnohem intenzivněji. Změna prostředí je pro koně stresující a měníme-li už stáj, musíme koni přechod do nového, pro něj neznámého prostředí maximálně ulehčit.
 • Velká pardubická je opět tady!

  Úterý, 6. říjen, 2015
  Rok se s rokem sešel a na pardubickém dostihovém závodišti se v neděli 11. října opět dočkáme korunovace dalšího vítěze legendární, již 125. Velké pardubické.
 • Nejextrémnější vytrvalostní závod Tevis Cup slaví 50 let

  Sobota, 26. září, 2015
  Drsná příroda pohoří Sierra Nevada se pomalu probouzí do nového dne. Jsou čtyři hodiny ráno a ještě za šera vyráží z místa zvaného Tahoe City pětice jezdců koních vstříc nástrahám extrémně náročného horského terénu. Jejich cíl se zdá být bláznivý. Chtějí na koních urazit za čtyřiadvacet hodin sto mil napříč horami.
 • Trestat koně nebo netrestat?

  Pátek, 18. září, 2015
  Jak víme, nejlepší výchovnou metodou je metoda cukru a biče. Cukr necháme protentokrát stranou a zaměříme se na bič. Ten byl kdysi nezbytnou proprietou nejen krotitelů dravé zvěře, ale i vozků. Bič se stal synonymem pro trestání, a pro některé „koňáky“ zůstává bič, nebo i horší věci, bohužel pořád nezbytnou "pracovní pomůckou".
 • Zachránil koně díky českému objevu. Jak na hnilobu kopyt.

  Pátek, 11. září, 2015
  Sedmiletý kůň Mystyk se potýkal se silnou hnilobou kopyt. Nic nepomáhalo. Když majitele stáje Tomáše Hornofa z Mníšku pod Brdy oslovili se zařazením do výzkumu a vyzkoušení nového preparátu na hnilobu kopty, byl skeptický. Objevu českých vědců, takzvané chytré houbě, moc nevěřil. Houba ale zabrala. Od té doby vyléčil houbou, přesněji mikroorganismem Pythium oligandrum, tři koně.
 • Koně a psy můžou uzdravit jejich vlastní kmenové buňky

  Pátek, 4. září, 2015
  Léčba pomocí kmenových buněk se v současnosti úspěšně využívá v humánní i veterinární medicíně. Tento druh léčby totiž zaručuje efektivnější proces uzdravení oproti konzervativním metodám léčby. Využití kmenových buněk ve veterinární medicíně oceňují zejména majitelé sportovních koní nebo psů. Co tedy vůbec kmenové buňky jsou, jak se konkrétně využívají ve veterinární medicíně a jaké mají na zvířecí organismus účinky, se dozvíte v následujícím článku.
 • Přípravy na 8. ročník Středoevropské dražby anglických plnokrevníků

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Tradice pokračuje! Středoevropská dražba anglického plnokrevníka zažije v pátek 9.10. 2015 svůj osmý ročník a podtrhne tak pozici třídenního festivalu v Pardubicích jako stěžejního data v dostihovém kalendáři.
 • Přípravy na finále 50. ročníku Zlaté podkovy vrcholí

  Pondělí, 17. srpen, 2015
  Od pátku 21. do neděle 23. srpna 2015 se v Humpolci uskuteční jubilejní 50. ročník finále seriálu závodů ve všestrannosti a spřežení Zlatá podkova. Na kolbiště Dusilov se sjedou nejlepší čeští jezdci a koně, aby se utkali o hodnotné ceny.
 • Jak dovézt a registrovat koně ze zahraničí?

  Středa, 12. srpen, 2015
  Jako většina dilemat má i toto téma několik pro a proti. Číhá na vás několik úskalí, se kterými se zřejmě setkáte. S čím tedy při pořizování koně ze zahraničí počítat?
Celkem záznamů: 570

Dnes má svátek  Omar,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.