Chov koní

 • Fyziologie trávení koní

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Pod pojmem fyziologie trávení koní si představujeme děje a pochody, které probíhají v těle a zejména v trávicím traktu koně. Objasnění principů trávení nám pomáhá pochopit nároky koně na krmení, co do množství tak do kvality.
 • Klkání u koně - co to je?

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Klkání je nebezpečný zlozvyk, při kterém kůň polyká vzduch, což má za následek koliky. Někteří koně mívají koliky i několikrát denně. Koliky, zvláště když jsou časté, mohou mít za následek smrt koně.
 • Odhad stáří koně podle chrupu

  Neděle, 16. listopad, 2008
  Stáří koně se dá přibližně odhadnout podle zubů koně, vzhledu hlavy a tělesné stavby. Zuby hrají  ve všech aspektech posuzování stáří nejdůležitější roli. Nejpřesnějším ukazatelem jsou řezáky, podle kterých lze nejlépe odhadovat stáří do 12 let, v pozdějším věku se patrné rozdíly smazávají. Správné určování věku koně vyžaduje dobrou znalost zubů, jejich opotřebování a hlavně zkušenosti vycházející z praxe.
 • Organizace chovů koní v České republice

  Neděle, 16. listopad, 2008
  V České republice funguje a působí poměrně velké množství organizací, které svojí činností zaštiťují a zabezpečují chov koní, který je tak díky tomu perspektivně rozvíjen.
Celkem záznamů: 94
|< << 678910 >> >|

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.