Chov koní

 • Když se zamiluje kůň

  Pondělí, 25. srpen, 2014
  Ať chceme či nechceme, podmínky, ve kterých chováme koně, se mnohdy diametrálně liší od přirozených podmínek, v nichž se koně jako živočišný druh vyvíjeli po mnoho miliónů let. Je asi samozřejmé nemožné dokonale simulovat koním jejich přirozené prostředí. Ale také je „nehumánní“ bránit koním v jejich přirozeném chování. Jedním z nejmarkantnějších případů, kdy se tak bezesporu děje, je právě rozmnožování koní.
 • VIDEO: Návrat koně Przewalského do volné přírody

  Pondělí, 30. červen, 2014
  Dne 1. 7. 2014 dojde díky Pražské zoologické zahradě k návratu dalších čtyř exemplářů koně Przewalského do volné přírody jejich domoviny – Mongolska. Díky zoologické zahradě, která ještě nedávno měla tohoto koně ve svém znaku, protože je nejen u odborníků, ale i u laické veřejnosti vnímána jako symbol odchovu těchto koní, půjde díky těmto čtyřem kusům o již celkem šestnáct členů stáda, které takto zoologická zahrada v Tróji ve spolupráci s českou armádou a Ministerstvem životního prostředí vypustila do pouště.
 • VIDEO: Koňská dvojčata, víc starostí než radosti

  Pátek, 30. květen, 2014
  Už jste někdy viděli koňská dvojčata? Máme pro vás speciální video. Po jeho zhlédnutí vás jistě napadne otázka, proč jsou vlastně koňská dvojčata vzácná? Odpověď na to není zase až tak složitá.
 • Koupě koně bez rizika

  Pátek, 17. leden, 2014
  Chcete koupit koně? Nejjednodušší je otevřít příslušné inzertní stránky a odpovědět na první prodejní inzerát, který vás přesvědčí, že „naprosto zdravý, pokojný a klidný teplokrevník s prostornými chody, výborný skokan, vhodný i pro děti,“ je právě to, co hledáte. Ale nejjednodušší řešení nemusí být tím nejrozumnějším.
 • Kudrnatý kůň, který nezpůsobuje alergii

  Pondělí, 23. prosinec, 2013
  Jednou z mnoha alergií je i alergie na zvířecí srst. Kvůli ní se pro mnoho lidí stává přímý kontakt se zvířaty prakticky nemožný, a bohužel to platí i pro kontakt s koňmi. Přesto však v koňském světě existuje jedna výjimka, která umožňuje i alergikům, aby si také mohli vyzkoušet, jak vypadá svět při pohledu z koňského hřbetu. Touto výjimkou je kůň zvaný ´Bashkir Curly´.
 • Občanka pro koně

  Pondělí, 16. prosinec, 2013
  Zákony a právní předpisy dnes upravují všechno a chov koní není výjimkou. A tak zatímco se koně spokojeně popásají, musí jejich majitel, nechce-li porušit zákon, mít všechno v pořádku i po stránce administrativní. A někdy je toho papírování skutečně tolik, že by to ani kůň neunesl.
 • Kolik unese kůň a co s "těžkým" jezdcem

  Pátek, 10. květen, 2013
  Nikdo dnes určitě už nenasedá na svého koně v plné rytířské zbroji, přesto jistě mnohé napadla otázka: „Kolik toho unese kůň?“ Říká se sice, že kůň toho snese, a tedy i unese hodně, ale taky se říká, že co je moc, to je moc. Nadměrné zatížení totiž může vážně poškodit zdraví koně, a proto by k němu nemělo vůbec docházet. Pokusme se tedy zodpovědět otázku z nadpisu.
 • Jak podpořit říji klisny

  Pátek, 8. březen, 2013
  Nevýrazná nebo slabá říje není u klisen nijak vzácným jevem. Jedná se v podstatě o fyziologickou záležitost, která sama o sobě nemusí ničemu vadit. Problémem se ale slabá říje stane určitě v tom okamžiku, když začneme uvažovat o hříběti. V takovémto případě nám nezbývá, než u klisny říji podpořit. Jak tedy podpořit říji klisny? To si řekneme v tomto článku.
 • VIDEO: Návrat divokých koní

  Pondělí, 21. leden, 2013
  „Já viděl divoké koně,“ zpívala se kdysi, nebo ještě zpívá u táboráků známá, už taky hodně dávná píseň neméně známého Jaromíra Nohavici. A zdá se, že pohled na pádící divoké koně se za nějakou dobu nabídne i nám. Nepůjde sice o koně pádící v čistokrevných stepích úrodného Polabí, které zahlédneme třeba z oken rychlovlaku Pendolino, ale zatím jen o skromné stádo v prostoru bývalého vojenského výcvikového újezdu Boletice.
 • VIDEO: Koně a lyžníci - Co vám říká skijoring?

  Úterý, 11. prosinec, 2012
  Zasněžená krajina uhání někam dozadu, lyže sviští po třpytivém sněhu, opojná rychlost jízdy příjemně hřeje a kůň s vlající hřívou radostně cválá, jako by se neměl nikdy zastavit.
Celkem záznamů: 94

Dnes má svátek  Sitek, Saleb

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.