Chov koní

 • VIDEO: Originální koně - mimochodníci plemene ´paso fino kolombiano´

  Středa, 12. září, 2012
  Ačkoliv koně plemene ´paso fino kolombiano´ působí na první pohled zdánlivě nenápadným dojmem, je toto plemeno přece jen v čemsi výjimečné a zcela ojedinělé. To, co dělá koně tohoto plemene vskutku originálními, je zvláštní druh a zcela specifický druh nepravidelného čtyřdobého mimochodu, s nímž se můžeme setkat právě jen u těchto houževnatých a vytrvalých, původně jihoamerických koní.
 • Péče o osiřelé hříbě

  Středa, 9. květen, 2012
  O hříbě se samozřejmě nejlépe postará klisna, ale co dělat, když hříbě osiří? Nahradit hříběti klisnu je velmi těžké. Vyžaduje si to velké množství energie a také značnou dávku trpělivosti. Pokud se ale osiřelému hříběti věnujeme, bude nám jistě největší odměnou nádherný kůň, který z toho malého a bezbranného tvorečka vyroste.
 • Hříbata u volně žijících koní

  Pátek, 27. duben, 2012
  Dá se předpokládat, že v ´normálních chovech´ se březím klisnám a stejně tak hříbatům věnuje zvýšená pozornost. To je vcelku pochopitelné, březí klisny i hříbata si zvýšenou péči ze strany chovatelů jistě zaslouží.
 • Koně a týrání II.

  Středa, 21. březen, 2012
  Kůň je živý tvor, který má určité nároky a potřeby, které vyplývají z jeho přirozenosti. Nejsou-li tyto nároky a potřeby splněny, pak kůň nemůže být tzv. ´v pohodě´. Povinností každého majitele a chovatele je vytvoření takových podmínek, aby kůň nestrádal.
 • Koně a týrání I.

  Neděle, 4. březen, 2012
  Bohužel ne všichni chovatelé či majitelé zacházejí s koňmi tak, jak by měli a tak, jak si to koně vyžadují. Někdy se jedná jen o nedbalost, někdy může jít i o úmyslné týraní koní, v každém případě je však takovéto zacházení s koňmi nepřípustné a taky nezákonné.
 • Jak vybrat hřebce?

  Neděle, 5. únor, 2012
  Máme klisnu a chceme hříbě. Věc zdánlivě jednoduchá, protože ke splnění našeho přání nám stačí už jen hřebec. A jsme u toho, protože není hřebec jako hřebec a ne každý hřebec, natož ten první, na kterého narazíme, je tím nejvhodnějším partnerem pro naši klisnu. Zákony dědičnosti platí i u koní. Připuštění klisny hřebcem nevhodným ať už po stránce exteriérové či povahové se s největší pravděpodobností promítne na hříběti, což jistě není naším cílem. Otázka zní: „Který hřebec je ten ideální?“
 • Kupujete koně? Na co si dát pozor!

  Úterý, 6. září, 2011
  Neříká se sice koupit koně v pytli, ale zajíce, nicméně někdy to může vyjít téměř na stejno. Chcete-li se vyhnout nemilým překvapením, které vám může připravit zdravotní stav vámi právě koupeného koně, pak určitě nezapomeňte na předkupní veterinární prohlídku koně.
 • Deky pro koně

  Neděle, 20. únor, 2011
  Deky pro koně jsou nedílnou součástí povinné výbavy mnohých chovatelů koní. Vyhlášenými odborníky na „dekování“ koní jsou angličtí a američtí chovatelé. V jejich pojetí se koňské dekování stává dokonale propracovaným systémem, který má svoje pevné zákonitosti. Je faktem, že chovatelé koní mají dnes k dispozici mnoho různých typů koňských dek, až to vypadá, že koně by se bez deky proměnili v skleníkové květiny. Nicméně koně se dekují a dekovat se nejspíše budou a tak je cílem tohoto článku usnadnit vám orientaci v onom nepřeberném množství jednotlivých typů dek, do nichž lze koně „obléct.“
 • Víte, co je to efekt Bruceové?

  Čtvrtek, 10. únor, 2011
  V oblasti chovu koní se chovatel velmi často potýká se zákonitostmi zachování druhu, které si s sebou naši domestikovaní koně přinášejí od svých divokých předků. Pokud tedy chceme úspěšně chovat, nestačí nám znát pouze anatomické a fyziologické podmínky rozmnožování koní, ale také etologii jejich chování.
 • Koně v zimě II. - Dekování koní

  Pondělí, 31. leden, 2011
  „Je mu zima? Hoďte na něj deku!“ Úvodní věta je stručným popisem toho, jak dekování koně v chladném počasí určitě vypadat nemá. Dekování koní není zase totiž až tak jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát a to z toho prostého důvodu, že není kůň jako kůň a deka jako deka.
Celkem záznamů: 94

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.