Chov koní

 • Stádová komunikace koní

  Středa, 29. červenec, 2009
  Slovo komunikace je ve světě koní skloňováno stále častěji. Chování koní se dostává do popředí a nabírá na důležitosti. Pokud chcete opravdu porozumět svému koni, měli byste znát řeč jeho těla. Ta totiž poodhalí to, co se ve skutečnosti děje pod kšticí vašeho krasavce. Začátečníkům tyto znalosti určitě pomohou hlavně k rozpoznání základních postojů. Ti bázlivější se mohou zbavit strachu z každého koňského pohybu. Nicméně, znalost projevů chování koní posune každého, kdo chce s koňmi žít, o krůček dál.
 • Jak zklidnit nervózního koně

  Pondělí, 27. červenec, 2009
  Pokud je kůň nervózní, je práce s ním daleko obtížnější a nepřináší takové výsledky, jaké očekáváme. Navíc stres a nadměrná nervozita má za následek často nejen psychické, ale i fyzické problémy koně.
 • Stres z odloučení u koně

  Čtvrtek, 23. červenec, 2009
  Kůň je svým založením stádové zvíře, které díky své inteligenci tvoří v rámci stáda skupiny s poměrně složitými vztahy. Domestikace koně umožnila jeho soužití s člověkem, ale koňský stádový pud, který je výsledkem evoluce, stále přetrvává.
 • Doping a jak probíhá dopingová kontrola

  Středa, 24. červen, 2009
  Doping je zakázaný čin, při němž dochází k porušení jednoho nebo více antidopingových pravidel. Může být vědomý, nebo nevědomý, odpovědnost za sebe i za koně vždy nese jezdec. U pravidla 5-8 může být potrestán i trenér. Světový antidopingový program vychází ze Světového antidopingového kodexu přijatého v roce 2004.
 • Koně a dvojčata

  Pondělí, 15. červen, 2009
  Kůň je od přírody zvíře uniparní neboli jednorodé. V praktické mluvě to znamená, že pro klisnu je standardní mít pouze jedno mládě (hříbě). V ojedinělých případech se však může stát, že dojde ke vzniku dvojčat. V následujícím textu bych chtěla shrnout, jak dochází ke vzniku dvojčat, jak poznáme, že naše klisna čeká dvojčata a jak postupovat při porodu a odchovu dvojčat. Dle dostupných statistik je výskyt dvojčat u koní odhadován na cca 4 % porodů. Důležitý vliv na konečné procento výskytu dvojčat má plemeno.
 • Co je caplování? Nechtěné poklusávání koně a jak na něj

  Pátek, 12. červen, 2009
  Caplování je jezdcem nevyžádané poklusávání koně krátkým a málo prostorným, jakoby trhaným klusem. Pozor, ačkoliv se to může zdát, nejedná se o zlozvyk ani neposlušnost, proto bychom koně neměli žádným způsobem trestat! Ostatně, trestání tento problém pouze zhoršuje.
 • Kůň Kinský - patří mezi české klenoty?

  Středa, 10. červen, 2009
  Stejně tak jako bývá nazýván starokladrubský kůň českým klenotem, kůň Kinský neboli Equus Kinsky, má právo na toto pojmenování bezesporu také. Vykročme tedy společně k poznání zlatého plemene, historii šlechtického rodu Kinských, buďme hrdí na sportovní úspěchy českých koní a nahlédněme do všedního života i budoucnosti tohoto ušlechtilého plemene.
 • Hippologické muzeum Slatiňany

  Středa, 20. květen, 2009
  Výdobytky moderní civilizace odsunuly koně, kdysi neocenitelného pomocníka a doslova přítele člověka, do pozadí. Dějiny lidstva by byly bez koně nemyslitelné, ačkoliv dnes se může zdát přátelství koně s lidmi jen jako nějaká stará legenda. Posledních sto let bylo ke koním nemilosrdným obdobím a klapot koňských kopyt v ulicích měst stal se jen dávnou vzpomínkou na zašlé časy.
 • Pastevní směs

  Pondělí, 11. květen, 2009
  Dovolte, abych Vám touto cestou představila nejúžasnější ze všech koňských plemen. Jeho historie sahá až do dávnověku a je velice bohatá. Ačkoli to možná málokdo tuší, jde o předka všech dnešních ušlechtilých i primitivních plemen. Pro příznivce tohoto plemene lze však s politováním konstatovat, že jeho počty v dnešní době klesají. Plemeno vyniká velkou konstituční a povahovou rozmanitostí. Pole jeho pracovní využitelnosti je obdobně široké.
 • Poporodní komplikace

  Úterý, 28. duben, 2009
  Poporodní komplikace se vyskytují málokdy, většinou klisna porodí bez problému. Důležité je vědět, že když se problém vyskytne, měl by ihned přijet veterinář! Jakýkoliv poporodní zdravotní problém může ohrozit nejen reprodukční budoucnost klisny, ale i její život.
Celkem záznamů: 94

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><




Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.