Chovatelství

 • Stříhání koně na ježka

  Sobota, 27. květen, 2017
  Máte před závody, vyjížďkou a nestíháte zaplést či upravit hřívu svému koníkovi? Máte problémy s tím, že si koně koušou hřívu? Exkluzivně přicházíme se stříháním hřívy u koní.
 • Horse boom po česku!

  Úterý, 17. listopad, 2015
  Česká republika je zemí milovníků zvířat. Dle statistik vychází na každého Čecha dva psi a jedna kočka. A koní je u nás dohromady 34 000 a stále jich přibývá. Aneb horse boom po česku!
 • Změna stáje není legrace

  Sobota, 10. říjen, 2015
  Máte koně ve stáji a chystáte se tuto stáj z nejrůznějších důvodů změnit? Pokud ano, pak byste si měli uvědomit, že změna stáje není jen o tom, že naložíme koně a převezeme jej někam jinam. Co je pro majitele mnohdy jen technickou záležitost, prožívá kůň mnohem intenzivněji. Změna prostředí je pro koně stresující a měníme-li už stáj, musíme koni přechod do nového, pro něj neznámého prostředí maximálně ulehčit.
 • Přípravy na 8. ročník Středoevropské dražby anglických plnokrevníků

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Tradice pokračuje! Středoevropská dražba anglického plnokrevníka zažije v pátek 9.10. 2015 svůj osmý ročník a podtrhne tak pozici třídenního festivalu v Pardubicích jako stěžejního data v dostihovém kalendáři.
 • Jak dovézt a registrovat koně ze zahraničí?

  Středa, 12. srpen, 2015
  Jako většina dilemat má i toto téma několik pro a proti. Číhá na vás několik úskalí, se kterými se zřejmě setkáte. S čím tedy při pořizování koně ze zahraničí počítat?
 • Jak si pořídit správného poníka

  Pátek, 17. duben, 2015
  Splnil se vám sen a kupujete si poníka, když už ne „skutečného“ velkého koně? Na první pohled nemůže být nic jednoduššího, vždyť poníků se na internetu nabízí víc než dost. Ale věc samozřejmě není tak jednoduchá, jak se zdá. Velmi brzy můžete zjistit, že vaše požadavky a představy se poněkud rozcházejí s tím, co je vám schopen nabídnout poník, kterého jste si právě koupili. V tom případě je to nejspíše chyba vaše, ne poníkova. Aby se vám něco takového nestalo, připravili jsme pro vás pár užitečných rad, jak si vybrat vhodného poníka.
 • Jak pečovat o hříbě

  Pondělí, 22. prosinec, 2014
  Když se na svět narodí nohaté a vykulené hříběcí stvoření, automaticky se zrodí i otázka, jak se o něj správně postarat? Péče o malá koňská stvoření však není nijak náročná. Přinášíme pár tipů, aby se vaše hříbě mělo jako v bavlnce.
 • Jak se pohřbívali koně

  Neděle, 2. listopad, 2014
  Není pochyb o tom, že kůň fascinuje člověka už od pradávna, jak to ostatně dokládají i mnohé pravěké jeskynní malby. V okamžiku, kdy byl kůň domestikován, dostalo se mu v dávné kultuře významného postavení. Nezřídka byl uctíván jako posvátné zvíře, viz Keltové nebo i dobře známá pověst o Libuši a Přemyslu Oráči.
 • Když se zamiluje kůň

  Pondělí, 25. srpen, 2014
  Ať chceme či nechceme, podmínky, ve kterých chováme koně, se mnohdy diametrálně liší od přirozených podmínek, v nichž se koně jako živočišný druh vyvíjeli po mnoho miliónů let. Je asi samozřejmé nemožné dokonale simulovat koním jejich přirozené prostředí. Ale také je „nehumánní“ bránit koním v jejich přirozeném chování. Jedním z nejmarkantnějších případů, kdy se tak bezesporu děje, je právě rozmnožování koní.
 • VIDEO: Návrat koně Przewalského do volné přírody

  Pondělí, 30. červen, 2014
  Dne 1. 7. 2014 dojde díky Pražské zoologické zahradě k návratu dalších čtyř exemplářů koně Przewalského do volné přírody jejich domoviny – Mongolska. Díky zoologické zahradě, která ještě nedávno měla tohoto koně ve svém znaku, protože je nejen u odborníků, ale i u laické veřejnosti vnímána jako symbol odchovu těchto koní, půjde díky těmto čtyřem kusům o již celkem šestnáct členů stáda, které takto zoologická zahrada v Tróji ve spolupráci s českou armádou a Ministerstvem životního prostředí vypustila do pouště.
Celkem záznamů: 35
|< << 1234 >> >|

Dnes má svátek  Monty,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.