Chovatelství

 • Stříhání koně na ježka

  Sobota, 27. květen, 2017
  Máte před závody, vyjížďkou a nestíháte zaplést či upravit hřívu svému koníkovi? Máte problémy s tím, že si koně koušou hřívu? Exkluzivně přicházíme se stříháním hřívy u koní.
 • Horse boom po česku!

  Úterý, 17. listopad, 2015
  Česká republika je zemí milovníků zvířat. Dle statistik vychází na každého Čecha dva psi a jedna kočka. A koní je u nás dohromady 34 000 a stále jich přibývá. Aneb horse boom po česku!
 • Změna stáje není legrace

  Sobota, 10. říjen, 2015
  Máte koně ve stáji a chystáte se tuto stáj z nejrůznějších důvodů změnit? Pokud ano, pak byste si měli uvědomit, že změna stáje není jen o tom, že naložíme koně a převezeme jej někam jinam. Co je pro majitele mnohdy jen technickou záležitost, prožívá kůň mnohem intenzivněji. Změna prostředí je pro koně stresující a měníme-li už stáj, musíme koni přechod do nového, pro něj neznámého prostředí maximálně ulehčit.
 • Přípravy na 8. ročník Středoevropské dražby anglických plnokrevníků

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Tradice pokračuje! Středoevropská dražba anglického plnokrevníka zažije v pátek 9.10. 2015 svůj osmý ročník a podtrhne tak pozici třídenního festivalu v Pardubicích jako stěžejního data v dostihovém kalendáři.
 • Jak dovézt a registrovat koně ze zahraničí?

  Středa, 12. srpen, 2015
  Jako většina dilemat má i toto téma několik pro a proti. Číhá na vás několik úskalí, se kterými se zřejmě setkáte. S čím tedy při pořizování koně ze zahraničí počítat?
 • Jak pečovat o hříbě

  Pondělí, 22. prosinec, 2014
  Když se na svět narodí nohaté a vykulené hříběcí stvoření, automaticky se zrodí i otázka, jak se o něj správně postarat? Péče o malá koňská stvoření však není nijak náročná. Přinášíme pár tipů, aby se vaše hříbě mělo jako v bavlnce.
 • Jak se pohřbívali koně

  Neděle, 2. listopad, 2014
  Není pochyb o tom, že kůň fascinuje člověka už od pradávna, jak to ostatně dokládají i mnohé pravěké jeskynní malby. V okamžiku, kdy byl kůň domestikován, dostalo se mu v dávné kultuře významného postavení. Nezřídka byl uctíván jako posvátné zvíře, viz Keltové nebo i dobře známá pověst o Libuši a Přemyslu Oráči.
 • Když se zamiluje kůň

  Pondělí, 25. srpen, 2014
  Ať chceme či nechceme, podmínky, ve kterých chováme koně, se mnohdy diametrálně liší od přirozených podmínek, v nichž se koně jako živočišný druh vyvíjeli po mnoho miliónů let. Je asi samozřejmé nemožné dokonale simulovat koním jejich přirozené prostředí. Ale také je „nehumánní“ bránit koním v jejich přirozeném chování. Jedním z nejmarkantnějších případů, kdy se tak bezesporu děje, je právě rozmnožování koní.
 • VIDEO: Návrat koně Przewalského do volné přírody

  Pondělí, 30. červen, 2014
  Dne 1. 7. 2014 dojde díky Pražské zoologické zahradě k návratu dalších čtyř exemplářů koně Przewalského do volné přírody jejich domoviny – Mongolska. Díky zoologické zahradě, která ještě nedávno měla tohoto koně ve svém znaku, protože je nejen u odborníků, ale i u laické veřejnosti vnímána jako symbol odchovu těchto koní, půjde díky těmto čtyřem kusům o již celkem šestnáct členů stáda, které takto zoologická zahrada v Tróji ve spolupráci s českou armádou a Ministerstvem životního prostředí vypustila do pouště.
 • Jak podpořit říji klisny

  Pátek, 8. březen, 2013
  Nevýrazná nebo slabá říje není u klisen nijak vzácným jevem. Jedná se v podstatě o fyziologickou záležitost, která sama o sobě nemusí ničemu vadit. Problémem se ale slabá říje stane určitě v tom okamžiku, když začneme uvažovat o hříběti. V takovémto případě nám nezbývá, než u klisny říji podpořit. Jak tedy podpořit říji klisny? To si řekneme v tomto článku.
Celkem záznamů: 34
|< << 1234 >> >|

Dnes má svátek  Sargo,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.