Drezura

 • FOTO: Apassionata - Zlatá cesta

  Pondělí, 15. prosinec, 2014
  V neděli 14. prosince byla naše redakce v Praze na jedinečné show Apassionata "Zlatá cesta". Děj letošní Apassionaty sledoval příběh Pierra při hledání zmizelé ženy. Ta byla uvězněna v prastarém obraze mystického muzea, ve kterém ožívala umělecká díla.
 • Apassionata - magická setkání

  Pátek, 7. listopad, 2014
  Apassionata - nejúspěšnější evropská jezdecká show se podeváté vrací do České republiky. Tentokrát však s mimořádným programem nazvaným Golden Path neboli Zlatá cesta. Těšte se na magická setkání koní a lidí a romantický příběh vyprávěný v sedlech. APASSIONATA ve dnech 13. a 14. 12. 2014 Praha O2 arena vždy od 14.00 hod.
 • VIDEO: Sylvie Willmsová, královna drezúry

  Pondělí, 4. srpen, 2014
  Milovníkům pompézních a propracovaných koňských show není jméno Sylvie Willmsové jistě neznámé. Tato žena totiž bezesporu patří k největším hvězdám koňské drezúry, která opustila sportovní kolbiště a přemístila se na jeviště, byť samozřejmě vystlaná pilinami, na kterých se koně stávají aktéry tajuplných i dramaticky pojatých scén a příběhů.
 • Krocení koní ve Španělsku ´Rapa das bestas´

  Středa, 4. červenec, 2012
  Galicie je rázovitý region, který se nachází na severozápadě Španělska. Jeho správní středisko Santiago de Compostela je ostatně i známým poutním místem. Galicii charakterizuje členitá krajina s rozsáhlými, takřka nekonečnými pastvinami, na nichž se volně po celý rok pohybují stáda koní.
 • Drezurní cviky pro koně od Z do T - III.díl

  Čtvrtek, 15. duben, 2010
  Mezi drezurní cviky patří S drezura. Blíže se podíváme na chody, strašáka "eskových" úloh přeskok a dále pak na přeskok ve cvalu. Více o jednotlivých drezurních cvicích pro koně se dozvíte v tomto článku.
 • Drezurní cviky pro koně od Z do T - II.díl

  Středa, 17. březen, 2010
  Dnes budeme pokračovat další problematikou drezurijních cviků. Zaměříme se na práci na dvou stopách - dovnitř plec a překrok. Rovněž se budeme věnovat couvání, protože ač se to nemusí mnohým zdát, není to jednoduchý cvik.
 • Drezurní cviky pro koně od Z do T

  Středa, 24. únor, 2010
  Dnes budeme pokračovat další problematikou nejen S drezur. Nejprve se zaměříme na zcela nový prvek, a to pirueta v kroku. Rovněž se budeme věnovat častým chybám jako je plazení jazyka, skřípání zuby a podobně.
 • Drezurní soutěže II.díl

  Úterý, 21. duben, 2009
  Stupeň L, o kterém si budeme povídat nyní, je o něco náročnější než stupeň předchozí. Setkáme se zde s jednoduchou změnou cvalu, kontracvaly a základní prací na dvou stopách. Klade se zde také větší důraz na přilnutí. Pokud jste si přilnutím svého koně nebyli v Z úlohách zcela jisti, v L už byste si jím jisti být měli.
 • Drezurní soutěže I.díl

  Úterý, 21. duben, 2009
  V tomto seriálu se budeme postupně seznamovat s drezurními cviky na jednotlivých stupních obtížnosti a jejich korektním provedením. Dále se dozvíte, na co si v jednotlivých úrovních máte dávat pozor, abyste neztratili cenné body.
 • Drezúra koní

  Sobota, 18. duben, 2009
  Elegance dovedená k dokonalosti, kůň a jezdec tvoři jednolitý celek, ze kterého vystupuje na povrch ušlechtilá krása jednotlivých přirozených pohybů, jimiž kůň dává vyniknout své bytosti. Drezúra je vrcholnou jezdeckou disciplínou, ve které se organicky snoubí pohybové schopnosti koně s jeho inteligencí, která mu umožňuje aktivně spolupracovat s jezdcem. Drezúra je na svoji vrcholné úrovni uměním, ve kterém se plně využívá harmonický soulad mezi koněm a jezdcem k dosažení naprosto fascinujícího splynutí.
Celkem záznamů: 12
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Nova,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.