Jezdecké disciplíny

 • Velká pardubická je už za dveřmi!

  Sobota, 11. říjen, 2014
  Už je to opět tady - Velká Pardubická! Rok se s rokem sešel, a tak je tady opět druhá říjnová neděle a s ní i tradiční vrchol dostihové sezóny, legendární Velká Pardubická. Ano, již tuto neděli přesně v 16.35 vyrazí vstříc nástrahám nejstaršího kontinentálního dostihu početné pole koní a jezdců, aby o zhruba deset minut později jezdec na vítězném koni zvedal ruku v triumfálním gestu. Kdo jím bude letos?
 • Velká pardubická 2014

  Pondělí, 22. září, 2014
  V letošním roce oslaví podnik Velká pardubická již 140. výročí své existence. Historicky první soutěž se uskutečnila 5. listopadu 1874 a závodilo se při ní o 8 000 zlatých mincí. Startovalo na ni čtrnáct koní a jezdců. Prvním vítězem se tehdy stal kůň Fantôme narozený ve Francii, jehož žokejem byl tehdy G. Sayers. Průběh samotného závodu i výsledky vzbudily bouřlivou vlnu ohlasu nejen v Čechách, ale i v ostatních zemích.
 • Zkratky používané v jezdeckém sportu

  Čtvrtek, 4. září, 2014
  Vzhledem k tomu, že současný trend velí používat nejrůznější zkratky pocházející z anglických slov ve všech oblastech, jezdectví není výjimkou. Pokud si občas lámete hlavu nad tím, co která zkratka znamená, přináším vám seznam alespoň těch nejpoužívanějších spolu s jejich českým významem. Tyto zkratky jsou používány Mezinárodní jezdeckou federací (sama Mezinárodní jezdecká federace nese zkratku FEI a pochází ze slov Federation Equestre Internationale).
 • VIDEO: Sylvie Willmsová, královna drezúry

  Pondělí, 4. srpen, 2014
  Milovníkům pompézních a propracovaných koňských show není jméno Sylvie Willmsové jistě neznámé. Tato žena totiž bezesporu patří k největším hvězdám koňské drezúry, která opustila sportovní kolbiště a přemístila se na jeviště, byť samozřejmě vystlaná pilinami, na kterých se koně stávají aktéry tajuplných i dramaticky pojatých scén a příběhů.
 • Jezdecké akce pro léto 2014

  Čtvrtek, 24. červenec, 2014
  Léto je v plném proudu, a pokud se stejně jako já rozmýšlíte nad tím, zda a kterou akci spojenou s chovem a prezentací koní navštívit, je tu pro vás připraveno několik typů.
 • Sportovní vozatajství v dobách antických

  Čtvrtek, 12. červen, 2014
  Dnes je vozatajství oblíbeným a uznávaným sportem. Nejeden divák v televizi nebo na sportovním dějišti s napětím sleduje práci koní, zapřažených za vůz, jejich kočího se zoufale bojujícím spolujezdcem vyvažujícím sílu smyku v zadní části vozíku. Koně v plné rychlosti na sebe poulí oči a voda jim stříká od kopyt. Ne vždy ale bylo vozatajství na tak špičkové úrovni. I začátky tohoto sportu byly v dávných dobách těžké.
 • Velikonoce v sedle

  Neděle, 20. duben, 2014
  Velikonoce jsou svátkem jara a jaro je začátkem jezdecké sezóny. Kdo letos ještě neseděl v sedle (opravdu někdo takový existuje?), ten jako by nebyl. Už není na co čekat, lenoši! Vážně chcete o velikonocích sedět doma? Kdy už jindy vyrazit na projížďku než teď?
 • Nejnovější trendy v koňské kosmetice

  Úterý, 1. duben, 2014
  Rozumí se samo sebou, že by náš kůň měl vypadat jako ze škatulky. Ale předpisový vzhled koně má i další, ne zrovna zanedbatelný efekt. Totiž jedeme-li na upraveném koni, hned vypadáme v sedle lépe i my, třebaže se v něm necítíme dvakrát jistě.
 • Trénink koně ve vytrvalosti

  Pondělí, 24. březen, 2014
  „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti,“ říká stará pravda a o vytrvalostních závodech to platí dvojnásob. Vzdálenost, kterou při nich kůň urazí, se počítá na desítky kilometrů, často v náročném terénu. Tady už opravdu si nestačí jen říct: „Hurá, jdeme na to!“ Aby byl kůň schopen urazit takovou vzdálenost ve svižném, čili závodním tempu (nezapomínejme, že jde o závody), musí být dokonale připraven. Jak na to se dozvíte v článku.
 • VIDEO: Konec koní v New Yorku?

  Čtvrtek, 13. březen, 2014
  Koně a fiakry v New Yorku? Po pravdě řečeno, klapot koňských kopyt a volaní fiakristů bychom čekali asi spíše třeba ve Vídni než v New Yorku, městě, jehož symbolem jsou typicky žluté taxíky. Ale i v New Yorku si můžete popřát projížďku v klasickém fiakru. Tedy alespoň zatím, protože dle všeho toto „nelidské podnikání“, jak nazývají provozování koňských fiakrů jeho odpůrci, čeká brzký konec.
Celkem záznamů: 145

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.