Nemoci koní

 • Přilož ruku k dílu! Útulky pro koně a jak jim pomoci.

  Pátek, 10. březen, 2017
  „Jsem starý … na mé místo přišel mladší…“. „Jsem zlý … na mé místo nastoupil hodnější…“. „Jsem zanedbaný … nikdo se o mě nestará…“. Takových a mnoho jiných koňských příběhů se odehrává v dnešním světě plném touhy po lepším, výkonnějším a hezčím. Mnoho koní je ponecháno osudu a bez pomoci svých pánů. Ale existují lidé, kteří vezmou tyto koně pod svá ochranná křídla a pomohou jim vstoupit do nového a lepšího života. Koňské útulky se snaží dělat svět lepším místem pro zvířata. Jak jim můžeme pomoci?
 • Kožní onemocnění koní II. - alergie a paraziti

  Pondělí, 22. únor, 2016
  O tom, jaké jsou nejčastější kožní onemocnění u koní, jsme si již psali. Jak ale na ta méně častá onemocnění jako jsou kožní parazité u koní nebo co dělat, když má náš kůň alergii? To se dozvíte v dnešním článku.
 • Kožní onemocnění koní I. - Dermato... Co?

  Sobota, 13. únor, 2016
  Tak jako lidi, i koně může potrápit nejrůznější onemocnění kůže. Je dobré znát alespoň pár z nich, abyste věděli, kdy panikařit. Výčet začíná u obyčejných vší (drží se v zimní srsti, poznáte je podle larev v chlupech a stačí na ně obyčejný antiparazitární šampon) a končí u nádorových onemocnění, přenášených například pohlavním stykem, které se obtížně léčí. Jak se koňské kožní choroby dělí a jak na ně?
 • Zoonózy u koní aneb proč si pořídit koně

  Úterý, 2. únor, 2016
  Zoonózy je označení nemocí, které jsou přenosné ze zvířete na člověka. Ačkoliv mnohem častějším důvodem přenosu je špatné tepelné opracování potravin, nezřídka dochází k nakažení lidí i pouhým kontaktem se zvířetem, které je nositelem nemoci. I když jsou v této problematice nejčastěji zmiňování psi a kočky, koně nejsou výjimkou.
 • Zachránil koně díky českému objevu. Jak na hnilobu kopyt.

  Pátek, 11. září, 2015
  Sedmiletý kůň Mystyk se potýkal se silnou hnilobou kopyt. Nic nepomáhalo. Když majitele stáje Tomáše Hornofa z Mníšku pod Brdy oslovili se zařazením do výzkumu a vyzkoušení nového preparátu na hnilobu kopty, byl skeptický. Objevu českých vědců, takzvané chytré houbě, moc nevěřil. Houba ale zabrala. Od té doby vyléčil houbou, přesněji mikroorganismem Pythium oligandrum, tři koně.
 • Koně a psy můžou uzdravit jejich vlastní kmenové buňky

  Pátek, 4. září, 2015
  Léčba pomocí kmenových buněk se v současnosti úspěšně využívá v humánní i veterinární medicíně. Tento druh léčby totiž zaručuje efektivnější proces uzdravení oproti konzervativním metodám léčby. Využití kmenových buněk ve veterinární medicíně oceňují zejména majitelé sportovních koní nebo psů. Co tedy vůbec kmenové buňky jsou, jak se konkrétně využívají ve veterinární medicíně a jaké mají na zvířecí organismus účinky, se dozvíte v následujícím článku.
 • Podlomy u koní – nenápadná hrozba

  Pondělí, 3. srpen, 2015
  Pozorný koňák si problému všimne již v zárodku a může zabránit nepříjemnému a vleklému trápení. Týká se především koní s rousy a objevuje se nejvíce ve vlhkém a blátivém období. O co vlastně jde a jak se mu účinně bránit?
 • První pomoc pro koně

  Pátek, 5. červen, 2015
  Mnozí z nás horko těžko dokáží vytáhnout ze zasunuté paměti znalosti z lekcí první pomoci na základní škole. A to šlo o lidi. Teď jde o vašeho koně, vašeho jediného miláčka – víte, jak mu můžete v krizi pomoci?
 • Syndrom vyhoření - Když vyhoří kůň

  Středa, 29. duben, 2015
  Stres, frustrace, deprese, to jsou frekventovaná slova, bez kterých se náš slovník už asi neobejde. Nijak vzácným není ani syndrom vyhoření, tedy psychický stav naprostého vyčerpání z práce, která byla původně vykonávána s chutí a nadšením.
 • 10 nejjedovatějších rostlin pro koně

  Pondělí, 29. prosinec, 2014
  O tom, že pro koně je čerstvá pastva výborné zpestření jídelníčku, nemůže být pochyb. Stejně tak není třeba se dalekosáhle rozepisovat o tom, že ne všechny rostliny jsou pro koně vhodné, a že některé z nich jsou pro ně jedovaté. Pokud dopřáváte svým koním volnou pastvu, nebo pokud připravujete koním vlastní krmnou směs, níže jmenovaným rostlinám se obloukem vyhněte, jsou pro koně prudce jedovaté.
Celkem záznamů: 59
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Sargo,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.