Zamilovaní koně i muži. Existuje vědecká spojitost?

Neděle, 5. únor 2017

Láska prochází žaludkem. I ta koňská. Víte, jak snížit šanci, že od vás uteče za lepším? Jeho choutky na útěk klesnou o celých 40%, když je dobře napapaný! A pokud navíc k němu držíte v rukou otěže, klesá šance útěku o dalších 40%. Mimochodem, u mužů to platí taky tak.

Pár jednoduchých receptů pro milované koně

Lidé jedí jablka v županu, koníci zase plněná jablka. Postup je jednoduchý – jablku uříznete vršek, vydlabete jadřinec, vzniklou dutinu naplníte například ovsem, zašpuntujete kolečkem mrkve a podáváte. Náramná mňamka! Máte-li chuť pro svou koňskou lásku kuchtit doma ve velkém, můžete se pustit i do pečení. Hrnek melasy, nastrouhané mrkve a otrub smícháte s dvěma hrnky mouky a vodou tak, aby nevznikla konzistence ani příliš tuhá, ani příliš řídká. Výsledek rozplácnete na pečící papír jako sušenky a pečete asi 10 minut na 180°C. Neodolatelná mlska! Pozor – toto už pro muže neplatí! ;)

 

Kam o Valentýnu vyrazit za koňmi?

Kam s ním? Tuto větu původně proslavil Shakespeare, ale my ji skvěle využijeme i u koní. A kam s nimi? Většina jezdeckých stájí nezahálí a připravuje na Valentýna bohatý program, vyjížďky, pohoštění, zábavu. Stačí se jen správně proklikat informacemi u stájí, které máte poblíž. Pokud nevlastníte koně ani stáje, a přesto byste chtěli Valentýna strávit v sedle, začíná období, kdy se na slevových portálech rojí nabídky „romantických, valentýnských“ vyjížděk v sedle. Nezmeškejte to! A pokud prostě jen chcete strávit Valentýna ve zvířecím duchu, již tradičně můžete vyrazit do ZOO v Brně, kde se chystá Valentýnský program s valentýnským menu. Pozor – toto již opět platí i pro muže!

 

Zkrátka – ať již jste vyznavači amerických láskyplných svátků nebo ne, zamilovanost je třeba oslavit! Nemusíte zrovna 14. února, můžete klidně až 15. února, ale pokud máte svého koně (muže) rády, rozhodně mu to nezapomeňte říct! Alespoň někdy. Tak ať vám koně jdou (i ti muži)!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 1602

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Korynt, Jessy

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.