Ostatní

 • Divocí koně v Milovicích

  Středa, 28. leden, 2015
  Právě dnes budou v Milovicích na Nymbursku do volné přírody vypuštěni divocí koně. Tento projekt má bývalému vojenskému prostoru v Milovicích vrátit přirozenou rovnováhu.
 • VIDEO: Koně a lyžníci - Co vám říká skijoring?

  Úterý, 11. prosinec, 2012
  Zasněžená krajina uhání někam dozadu, lyže sviští po třpytivém sněhu, opojná rychlost jízdy příjemně hřeje a kůň s vlající hřívou radostně cválá, jako by se neměl nikdy zastavit.
 • VIDEO: Originální koně - mimochodníci plemene ´paso fino kolombiano´

  Středa, 12. září, 2012
  Ačkoliv koně plemene ´paso fino kolombiano´ působí na první pohled zdánlivě nenápadným dojmem, je toto plemeno přece jen v čemsi výjimečné a zcela ojedinělé. To, co dělá koně tohoto plemene vskutku originálními, je zvláštní druh a zcela specifický druh nepravidelného čtyřdobého mimochodu, s nímž se můžeme setkat právě jen u těchto houževnatých a vytrvalých, původně jihoamerických koní.
 • Měření koně

  Pondělí, 30. březen, 2009
  Výška koní se udává v tradičních mírách - pěstech a palcích. Původně se skutečně jednalo o míru průměrné lidské pěsti, v dnešní době ale udáváme velikost pěsti jako čtyř palců, což je přesně 10,16 cm.
 • Jak si vybrat vhodného koně

  Pátek, 27. únor, 2009
  Výběr koně není vůbec jednoduchá záležitost. Musíme zvážit spoustu důležitých věcí. Například kam koně ustájíme, kolik času mu můžeme věnovat, kde budeme nakupovat krmení atd. Koupě koně a následná péče o něj je finančně velice náročná. Je nutné také vzít ohled na to, že kůň patří mezi dlouhověká zvířata, tedy že s námi bude po mnoho let. Z výše uvedených důvodů bychom tedy výběr vhodného koně neměli uspěchat. O koně chceme pečovat, vychovávat ho, jezdit na něm a všechny tyto činnosti musíme dělat rádi a s láskou. Pokud si ale koupíme koně a po určité době zjistíme, že nám z nějakých důvodů nevyhovuje, veškeré naše nadšení může být pryč. Zkrátka zde snad více než jinde platí: „Dvakrát měř, jednou řež.„
Celkem záznamů: 5
|< << >> >|

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.