Divocí koně v Milovicích

Středa, 28. leden 2015

Právě dnes budou v Milovicích na Nymbursku do volné přírody vypuštěni divocí koně. Tento projekt má bývalému vojenskému prostoru v Milovicích vrátit přirozenou rovnováhu.

Dnes bude z Británie co Milovic na Nymbursku dopraveno celkem 14 divokých koní. Ti budou vypuštěni do volné přírody. Divocí koně patří v Čechách k původním živočišným druhům. Bohužel byli v minulosti vyhubeni člověkem.

Projekt návratu divokých koní má bývalému vojenskému prostoru Milovice vrátit jeho přirozenou rovnováhu. V tomto roce by ke koním měli přibýt i pratuři, a eventuelně i zubři.

Krajina v Milovicích je od odchodu sovětské armády v 90. letech ohrožena zarůstáním agresivních bylin a dřevin. Proto je návrat divokých koní jednou z nejvýznamnějších událostí pro ochranu přírody v České republice.

Podle archeologických nálezů se na území střední Evropy, tedy i ČR, nacházeli divocí koně již v době neolitu, tedy 4700 až 3700 let před naším letopočtem.

První měsíc budou divocí koně, nazývaní také jako kelstký pony či exmoorský pony, v aklimatizační ohradě o velikosti dvou hektarů. Poté budou vypuštění na pastvinu o velikosti 40 hektarů.

autor článku: Redakce Konicci.cz

Počet přečtení tohoto článku: 4315

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Sitek, Saleb

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.