Péče a zdraví koní

 • Jak zachránit koně, který je po krk v bahně?

  Neděle, 19. únor, 2017
  Doby, kdy se koně proháněli nespoutaně po pláních, jsou již nenávratně pryč. Mnozí koně to ale ještě nepochopili a pokoušejí se prohánět i v dnešním přeplněném světě - není pak výjimkou, když zapadnou do jímky, studny nebo zamrzlého bazénu. Jak zachránit zoufalé, několikasetkilové, vyčerpané zvíře?
 • Jak zabránit zamrzání vody ve stáji

  Středa, 4. leden, 2017
  Mrzne, až praští, ledové krystalky tančí na oknech. Dalo by se říct klasická zimní idyla, jak ji známe z Ladových pohlednic a z filmu „Tři oříšky pro Popelku“. Jenže když mrzne, zamrzá i voda. A může zamrznout i v trubkách ve stáji, nebo v napáječkách ve výběhu. Co s tím?
 • Zničení plotu? Pro koně maličkost!

  Pondělí, 31. říjen, 2016
  Když utečou koně z výběhu, je to stejné, jako když uletí včely. Od toho, aby koně z výběhu neutekli, máme plot. Ale není samozřejmě plot jako plot. Jsou i ploty, které se jen jako ploty tváří. Nechceme-li, aby se nám z koní stali tuláci, musíme mít i tomu odpovídající plot. Takový plot, který koně jen tak nezničí.
 • Jak v létě vyzrát na hmyz?

  Sobota, 16. červenec, 2016
  „Léto je fajn, až na ten hmyz! Bzučí a nedá pokoj!“ zní teď jistě nejeden povzdech. Není se čemu divit. Invazní vlny hmyzích nájezdníků dokážou znepříjemnit léto i lidem. Natož pak koním, na kterých se v létě často vytvářejí souvislé vrstvy hmyzích tělíček. A nejde „jen“ o nepříjemný pocit. Hmyz je také častou příčinou zdravotních komplikací, například letní vyrážky. Přinášíme proto několik tipů, jak v létě s hmyzem „zatočit“.
 • Všechna zranění hlavy po pádu z koně nemusí být stejná

  Sobota, 28. květen, 2016
  Říká se, že nejhezčí pohled na svět má člověk ze hřbetu koně. Ano, jezdectví v sobě nese krásu, ale i nebezpečí. Snad každý, kdo někdy propadl jeho kouzlu, občas sletěl ze sedla. Začátečníci se této nepříjemné zkušenosti snad ani nemohou vyhnout. Většinou to nemusí být žádná velká tragédie. Kůň se vyplaší, člověk z něj sjede, ani neví jak, a už sedí na zemi v blátě. S pády z koně se to však má stejně jako s jinými sporty. Spadnout může člověk i při lyžování, jízdě na kole nebo dokonce jen ze schodů. Někdy jsou z toho pouze modřiny a sprostá slova, jindy může nastat vážnější situace.
 • Zimní ustájení starých koní

  Pondělí, 7. prosinec, 2015
  Rtuť teploměru nezadržitelně klesá pod nulu, řeky zamrzají, sněží a sněží a sněží. Tak nějak by měla vypadat správná a opravdová zima. Pravda, ne vždy tak zima v posledních letech vypadá, přesto v tomto ročním období zůstává otázka péče o staré koně stále aktuální. Organismus koňských seniorů už totiž nefunguje tak, jako za mlada. To se může markantně projevit právě v zimě při zhoršených klimatických podmínkách, pokud nebude starým koním věnována potřebná péče.
 • Trimování kopyt

  Pondělí, 27. říjen, 2014
  Pokud jste si položili otázku, co je to trimování kopyt, odpověď je zdánlivě složitá, a přitom tak jednoduchá – trimování kopyt je ten správný nástroj pro udržení kopyt v přirozeně zdravém stavu bez nutnosti používání podkov.
 • Aby ve stáji nehořelo

  Pátek, 12. září, 2014
  Požáry stáje jsou ničivé a nezřídka se končí pro její obyvatele tragicky. Přesto jsou novinové zprávy informující o těchto katastrofách poměrně časté, bohužel. Nejčastější příčinou těchto požárů je přitom zanedbání základních protipožárních pravidel, jejichž důsledné dodržování je tou nejlepší prevencí.
 • Očkování hříbat - proti čemu a kdy

  Pondělí, 7. červenec, 2014
  Čerstvě narozené hříbě nemá zpočátku vyvinutou žádnou obranu proti vnějším negativním vlivům, jeho imunitní systém není zralý, a proto nedokáže bojovat s organismy, které mohou zapříčinit onemocnění hříběte.
 • VIDEO: Jak omýt koně

  Pondělí, 23. červen, 2014
  Určitě to znáte, váš kůň si to na pastvě náležitě užíval včetně válení se v bahně a tak je nutné, ho trochu "vydrhnout". Máme pro vás několik videí s návodem, jak takové mytí koně provést.
Celkem záznamů: 99
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.