Péče a zdraví koní

 • VIDEO: Ráj pro koně - Paddock paradise

  Pondělí, 17. únor, 2014
  „Jak to asi vypadá ve skutečném koňském ráji?“ napadlo vás možná někdy. „Koňský ráj je tam, kde se koně cítí spokojeně,“ zní logická odpověď. Ano, koně, které domestikace, chtě nechtě, připravila o jejich volnost a přirozené životní prostředí, by měli být ´šťastní a spokojení´ u každého chovatele. Je to základní chovatelská povinnost starat se o koně, co nejlépe. Ale poskytujme my lidé koním opravdu to, co jim vyhovuje a co potřebují? Nepřipravujeme, mnohdy i v dobré víře, někdy koně o to, co je jim vlastní?
 • Valentýn v sedlech

  Středa, 12. únor, 2014
  Ve starověkém Římě se již odpradávna slavil svátek svatého Lupercalia, kdy v předvečer svátku do „urny lásky“ mladí muži vložili jména všech tamních mladých dívek a následující den si pak losovali své partnerky a miláčky pro následující rok. Možná i v tomto svátku má kořeny u nás ještě nezakořeněný Valentýn. Jak vyznat lásku tvorům, kteří vás nejvíce milují?
 • Jak přečíst svého koně podle srsti

  Pondělí, 9. prosinec, 2013
  Zkušení lidé dokážou číst v koňské srsti jako v knize. A to díky vírům v srsti. Víry v srsti totiž mohou prozradit nejen to, jakou má kůň povahu, ale třeba i to, jak se pohybuje, nebo zda nemá nějaký skrytý zdravotní problém. Pokud si chcete přečíst svého koně i vy, pak pokračujte ve čtení tohoto článku!
 • Přirozený trim pro zdravá kopyta

  Pondělí, 28. říjen, 2013
  Kovat či nekovat koně? Tato otázka dokáže pořád vyvolat mezi koňáky větší než malé množství emocí, které se vybíjí ve vášnivých diskuzích. My však nechejme emoce protentokrát stranou a místo vášnivých hádek se raději podívejme na metodu péče o kopyta koní, která má za cíl vrátit koním to, co jim člověk vlastně vzal, totiž přirozený tvar kopyta. To znamená kopyto, které se obejde bez podkov. Tato metoda se nazývá "přirozený trim".
 • VIDEO: Masáž, pro koně to nejlepší

  Čtvrtek, 26. září, 2013
  Po každé fyzické námaze přichází zákonitě únava. Svaly si potřebují odpočinout, zregenerovat. Regeneraci je samozřejmě možné řešit způsobem „však on si s tím ten kůň už nějak poradí sám“. Kůň si s tím jistě poradí i sám, ale bude to trvat mnohem déle, než když svému koňskému kamarádovi dopřejeme masáž, tedy to, co bylo dříve naprosto běžné.
 • Živí koně a ti druzí

  Čtvrtek, 12. září, 2013
  Nikdy si nemyslela, že bude tak těžké se vyrovnat se smrtí Prettky. Nepřipouštěla si, že to vůbec kdy přijde, a když ji viděla naposledy zavírat její velké, krásné oči, myslela hlavně na to, že teď jí bude už jen dobře. Jenže Annie měla svou kobylku od dětství, vyrůstaly spolu a vzpomínka na společné prožitky drásala srdce jako pirátský zahnutý hák. Uplynul téměř měsíc, a přesto měla její poslední povzdech stále před očima.
 • Akupunktura pro koně

  Čtvrtek, 22. srpen, 2013
  Akupunktura je starověké léčebné umění původem z Číny. Je to lékařská technika, která spočívá v napichování speciálních bodů na těle tenkými akupunkturními jehličkami. Slouží k prevenci onemocnění, léčbě a udržení zdraví. Ale je akupunktura jen pro člověka?
 • Kůň je lehkonohý spáč

  Pondělí, 1. červenec, 2013
  „Spí jako by ho do vody hodil,“ říká se o lidech, kteří spí - no jako by je do vody hodil, přičemž všichni víme, co se tím myslí, že takové spáče jen tak nevzbudíme. Ale jak spí koně? „Koně spí, jako by je do vody nehodil,“ můžeme říct o koních, kteří jsou spáči velmi lehkonozí.
 • Ustájení koní v Praze

  Neděle, 23. červen, 2013
  Bydlíte v Praze a chcete mít koně. Otázka tedy zní: „Je něco takového vůbec možné?“. Možné to samozřejmě je, ovšem za předpokladu, že budete mít kde svého vysněného koně ustájit. Abychom vám v hledání vhodného ustájení pomohli, přinášíme v tomto článku základní informace o možnostech ustájení koní, které se v Praze nabízejí.
 • Létající koně aneb letecká přeprava

  Čtvrtek, 16. květen, 2013
  I koně dnes létají. Nejedná se samozřejmě o bájné okřídlené Pegasy, ale o koně, kteří se přepravují letecky z kontinentu na kontinent. A není to nic vzácného. Někteří koně jsou totiž zdatní cestovatelé, určitě stráví v letadlech více času než mnozí lidé. Jak taková letecká přeprava koní vypadá?
Celkem záznamů: 99

Dnes má svátek  Sitek, Saleb

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.