Péče a zdraví koní

 • Jak zjistit hmotnost koně

  Pátek, 29. březen, 2013
  Takového křečka zvážíme docela snadno a lehce, a nejen proto, že takový křeček skoro nic neváží, tedy pokud by někdo chtěl křečka opravdu vážit. Ale jak zvážit sice ne rovnou takového slona či velrybu, ale aspoň koně?
 • Rehabilitační centra pro koně

  Čtvrtek, 14. březen, 2013
  Pohybové problémy u koní nejsou bohužel ničím vzácným. Projevují se zpravidla nepravidelností či chybami při pohybu. A jsou-li vážnější, může být jejich důsledkem až neochota koně k jakékoliv práci. To už je jasný signál, že s koněm není něco v pořádku natolik, že potřebuje odbornou pomoc. Kde ji hledat?
 • Jak pracovat s koněm v zimě

  Čtvrtek, 18. říjen, 2012
  Do tréninkového plánu každého sportovního koně by mělo být zařazeno období 3 týdnů až 3 měsíců odpočinku dle druhu a intenzity zatížení. V našem mírném pásu se zima přímo nabízí jako přirozené období pro nezbytný oddech koně. Otázka práce s koněm v zimě by se tedy měla týkat i těch, kdož mají k dispozici krytou jízdárnu.
 • Doping, odvrácená strana olympiády

  Čtvrtek, 9. srpen, 2012
  Ačkoliv je jezdectví nedílnou součástí olympijských her už sto let, není vyloučeno, že v Londýně se koně účastnili olympiády naposled. Jaké jsou důvody těchto nejistých vyhlídek?
 • Koně a tropická vedra

  Pátek, 22. červen, 2012
  Vzduch se tetelí horkem, klimatizace pracuje na plné obrátky. Kdo nemusí, nevychází ven, ale co koně, když udeří tropická vedra? Kůň není zebra. Jeho původním domovem jsou stepi mírného pásma a tomu odpovídá i koňská termoregulace. S mrazem se koně dokážou vypořádat dobře. Ale vedro, zvlášť když v něm musí pracovat, je pro termoregulační systém koně mnohem složitější problém.
 • Jak připravit rodinu o peníze? Kupte dětem koně.

  Sobota, 31. březen, 2012
  Zbláznila se Vaše dcera do koní? Říkáte si: „To ji přejde, vždyť měla už milion zájmů a všechno ji nakonec přestalo bavit.“ Roky plynou a ona se pořád vrací nadšená ze stáje, kde tráví celé dny a doma už se skoro ani nepotkáváte. Taktní naznačení, že „smrdí“ a měla by se jít převléci, se setkává s velkou nelibostí a vy začínáte přemýšlet, že mít koně by nebylo tak špatné. Na kolik vás přijde pořízení a provoz koně?
 • ENERGYVET – alternativní medicína pro zvířata

  Neděle, 4. březen, 2012
  Alternativní medicína pro zvířata? Proč ne! I domácí mazlíčci si zaslouží účinnou léčbu bez chemikálií a nepříjemných vedlejších účinků. Bioinformační bylinné přípravky ENERGYVET jsou vyrobeny výhradně z přírodních surovin s využitím principů čínské medicíny. Nepůsobí na postižený orgán přímo, ale fungují tak, že upravují prostředí, ve kterém postižená tkáň efektivně regeneruje. Tento princip umožňuje řešit i řadu tzv. neléčitelných chorob a především chorob chronických. Preparáty nemají žádné negativní vedlejší účinky a jejich výběr a využití při léčbě širokého spektra druhů zvířat je možné konzultovat s odborníkem v on-line poradně pro chovatele na www.energyvet.com.
 • Volné ustájení koní. Návrat k přirozenosti!

  Neděle, 29. leden, 2012
  Snem nejednoho majitele či chovatele je volné ustájení, které by co nejvíce vyhovovalo přirozeným potřebám koní. Ano, kůň je pořád i přes značnou míru své domestikace zvíře nekonečných stepí a proto by pro něj mělo volné ustájení tím pravým ořechovým. Ale je tomu vždy tak?
 • Koňská kopyta v zimě

  Pondělí, 2. leden, 2012
  Zima, to nejsou jen nádherné sněhobílé scenérie, ale také i extrémní povětrnostní podmínky. Ty se pochopitelně dotýkají krom jiného i koňských kopyt. Proto je nutné věnovat koňským kopytům patřičnou pozornost i v zimě.
 • Štědrý večer ve stáji

  Pondělí, 12. prosinec, 2011
  Dny se krátí, noci prodlužují a do očí vašeho koně se vkrádá zvědavá otázka, která vám nedává spát. „Tak co dostanu letos na Vánoce? Mrkev jsem měl už loni a předloni taky,“ čtete v očích svého čtyřnohého kamaráda. Místo odpovědi se tváříte nanejvýš tajemně: „Nechej se překvapit!“
Celkem záznamů: 99

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.