Péče a zdraví koní

 • Koně a zimní chřipkové období

  Neděle, 4. prosinec, 2011
  Přichází zima a s ní se u koní z letního zapomnění vynořují i nejrůznější zdravotní indispozice jako jsou kašel a jiné dýchací potíže. Co dělat, když kůň začne v zimě kašlat nebo mít jiné problémy s dýcháním? Anebo ještě lépe, co dělat, aby tyto zdravotní komplikace koně vůbec nepotkaly?
 • Když jdou koně do důchodu II.

  Čtvrtek, 17. listopad, 2011
  Stáří přináší zdravotní problémy i koním. Často jsou tyto zdravotní komplikace důsledkem nedostatečné nebo nesprávné péče o zdraví koně v jeho mladším věku. Správná a zodpovědná péče o koně tak může značně zmírnit pozdější zdravotní potíže, které se stářím u koně chtě nechtě přicházejí. Je pochopitelné, že mnoha zdravotním problémům se starý kůň nevyhne, protože většina z nich souvisí se stářím. V tomto článku se seznámíme s těmi, s nimiž se u starých koní setkáváme nejčastěji.
 • Když jdou koně do důchodu

  Čtvrtek, 20. říjen, 2011
  Věková hranice odchodu do důchodu je v rámci penzijní reformy předmětem vášnivých diskuzí, ale kdy vlastně odcházejí do „důchodu“ koně? A jak by měl tento zasloužený odpočinek vypadat, aby kůň, který dlouhá léta pracoval, na ´stará kolena´ nestrádal, ať už fyzicky či psychicky? To se dozvíte v tomto článku.
 • Zkracujeme hřívu koně

  Sobota, 20. srpen, 2011
  Dlouhá vlající hříva nebo hříva připomínající anglický trávník? Pokud máte právě toto dilema a pokud se vaše estetické cítění kloní k druhé variantě, pak vám přinášíme v tomto článku pár drobných postřehů týkajících se otázky „jak na to?“
 • Jak se orientuje nevidomý kůň?

  Čtvrtek, 11. srpen, 2011
  Ztráta zraku je pro koně vážným zásahem do jeho života. Ale i kůň, který nevidí, je schopen plnohodnotné existence, jež rozhodně nespočívá v tom, že je bez přestání zavřený ve stáji, ´aby se mu něco nestalo´. I nevidomý kůň se totiž dokáže orientovat v prostoru, a to dokonce mnohem lépe, než by se dalo čekat i přes tak zásadní handicap, jaký ztráta zraku bezesporu představuje. Jak je to možné?
 • Zaplétání hřívy koně

  Neděle, 29. květen, 2011
  Dlouhá vlající hříva koním určitě sluší, to je bez debaty. Zvláště pak jsou-li to koně divocí, kteří volně pobíhají po pastvinách. Při závodech či přehlídkách jsou však kritéria na koňskou eleganci přece jen poněkud náročnější a to i v případě vzhledu hřívy.
 • JARNÍ ÚKLID v Dance and Jump Praha

  Pondělí, 21. únor, 2011
  Vybavte se výhodně na novou jezdeckou sezonu! SLEVY AŽ 70 %! JARNÍ ÚKLID v Dance and Jump Praha od 1. 3. 2011.
 • Návod jak pojistit koně

  Čtvrtek, 13. leden, 2011
  Mezi časté dotazy, ve kterých nás žádáte o radu, lze určitě zařadit i dotazy týkající se problematiky pojištění koní. Abychom vám mohli dát skutečně vyčerpávající odpověď týkající se této pro každého majitele či chovatele bezesporu důležité věci, obrátili jsme se na osoby nejpovolanější, tj. na pracovníky pojišťovací společnosti Insia Optimum, s.r.o. s prosbou o poskytnutí informací.
 • Koně a zábavní pyrotechnika

  Čtvrtek, 30. prosinec, 2010
  Zasněžená krajina pádí kamsi dozadu, z pod kopyt odletují spršky stříbrného sněhu. Ano, čas Vánoc a konce roku je jako stvořený pro vyjížďky zimní krajinou, tedy pokud není kalamita nebo místo sněhu není všude jen bláto. Avšak doba Vánoc a hlavně pak závěr roku jsou také časem ohňostrojů, petard a jiné zábavné pyrotechniky. Jak mohou na tyto věci reagovat koně? Hrozí jim kvůli tomu ve vánočním čase nějaké nebezpečí?
 • Vánoční nákupy v Dance and Jump Praha

  Úterý, 30. listopad, 2010
  S obdobím Vánoc si pro Vás obchodní dům pro jezdce a koně Dance and Jump Praha připravil adventní vánoční akce. Nakupujte dárky výhodně!
Celkem záznamů: 99

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.