Péče a zdraví koní

 • Chlazení koní

  Středa, 28. červenec, 2010
  Letní, vpravdě tropická vedra jsou nebezpečná nejen pro lidi, ale taky pro koně. Vysoké letní teploty mohou způsobit přehřátí koně. Toto nebezpečí je zvláště vysoké, jestliže kůň pracuje. Přehřátí může mít pro zdraví koně velmi těžké následky.
 • Tepelný stres u koní

  Středa, 21. červenec, 2010
  Chtěli byste v létě, v pravé poledne, běžet například maraton? Asi sotva, komu by se taky chtělo v takovém vedru. Léto je ovšem také časem prázdnin, kdy můžeme trávit mnohem více času se svými koňskými přáteli. Bylo by určitě škoda nevyužít pěkného letního dne třeba na projížďku, i když je vedro. Váš kůň je však najednou malátný, vypadá to jako by vás neposlouchal a vůbec se mu nechce jít dál. Co se stalo?
 • Jak poznat agresivního koně?

  Čtvrtek, 1. červenec, 2010
  Chcete pohladit koně, který má přitisknuté uši k hlavě a rozšířené nozdry? V tom případě je vaše přání hodně nerozumné. Případy, kdy kůň nějak napadne člověka, se bohužel stávají. Dá se těmto napadením předejít? Jak rozpoznat vzrůstající agresivitu u koně? Následující řádky obsahují stručný návod, jak poznat agresivního koně, který se chystá k útoku.
 • Koňská podkova přináší štěstí i dnes

  Pondělí, 7. červen, 2010
  Našli jste na cestě koňskou podkovu? Tak to jste měli asi opravdu velké štěstí, protože najít dnes podkovu na cestě rovná se bez přehánění se malému zázraku. Ale vážně. Dnes už koňská kopyta samozřejmě neklapou v ulicích měst tak často, jak tomu bývalo kdysi. Přesto však koňská podkova zůstává i nadále symbolem štěstí, který si lidé s radostí dávají na své domy nebo si je pořizují jako příjemnou dekoraci svých domovů v různých podobách.
 • Může být kůň venku celoročně?

  Pátek, 28. květen, 2010
  Jestliže máte odolnější plemeno koně, můžete ho chovat venku po celý rok. Lze tak částečně nahradit původní přirozené prostředí a zároveň tak snížíte náklady na ustájení. Přesto není péče o koně chované na pastvě zdaleka tak jednoduchá, jak se může zdát. Je nutné vědět, jak správně o koně pečovat a jak udržet pastvinu zdravou a pro koně kvalitní. A jak je to s chovem koně venku v období zimy?
 • Jak se připravit na sezonu?

  Pondělí, 17. květen, 2010
  Zima snad již definitivně skončila a za dveřmi čekají první letošní závody. Jak se na sezonu připravit, kdy začít s přípravou a jak? Určitě nikdo z vás nechce na něco z jistě důležitých bodů přípravy zapomenout, a proto vám přinášíme krátký přehled informací, na co všechno se připravit a na co určitě nesmíte zapomenout.
 • Jak vybrat jezdeckou helmu

  Pátek, 30. duben, 2010
  Proč je helma důležitá? Ještě dříve než budeme vybírat, je nutné si uvědomit, proč vlastně helmu kupujeme. Je to více než módní doplněk, je to hlavně ochranná pomůcka. To bychom si také měli uvědomit pokaždé, když jdeme jezdit. Mnoho z nás má helmu pověšenou ve skřínce spíš jako takovou dekoraci a říká si, já ji přece nepotřebuji, já jezdit umím, já nepadám. Další výmluvou bývá, vždyť jezdím jen v kroku, to se snad ani spadnout nedá. Nutné je však si uvědomit, že kůň je jen zvíře a to se může něčeho leknout a začít vyvádět nepředvídané věci jak pod začátečníkem, tak pod pokročilým. A pokud tomu třeba navíc na koni telefonujete, je helma víc než na místě.
 • Jak očkovat koně - očkování hříbat

  Čtvrtek, 11. březen, 2010
  Novorozená hříbata jsou v prvních hodinách po narození nejvíce vystavena nebezpečí nákazy, protože jejich imunitní systém ještě není schopen bojovat proti škodlivým látkám. První protilátky hříbě přijímá v kolostru klisny. Je proto důležité nezanedbat správnou výživu a vakcinaci březí klisny. Aktivní imunitní odpovědi je hříbě schopno mezi 3. - 4. měsícem věku.
 • Co dělat proti sněhovým nášlapům?

  Čtvrtek, 17. prosinec, 2009
  V hipologických slovnících nalezneme definici nášlapu zhruba takto: „vniknutí cizího předmětu do kopytního chodidla". Pod cizím předmětem si můžeme představit například hřebík, což je pro koně velmi nepříjemné a jistě bolestivé. Nyní si budeme ale povídat o nášlapech ze sněhu. Myslíte si, že je to v zimním období naprosto přirozenou věcí, kterou není potřeba řešit? Omyl... Nášlapy ze sněhu jsou pro koně nejen nepříjemné, ale i nebezpečné.
 • Rozhovor s Bárou Tomanovou - čtyřnásobnou vícemistryní republiky

  Středa, 25. listopad, 2009
  Znáte Barboru Tomanovou? Teď ji můžete poznat i z jiné než profesionální stránky. Zeptali jsme se za vás! Co ji baví, kde studuje nebo jaké má koníčky. Přečtěte si o čtyřnásobné vícemistryni republiky Barboře Tomanové.
Celkem záznamů: 99

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.