Plemenitba a odchov hříbat

 • Přípravy na 8. ročník Středoevropské dražby anglických plnokrevníků

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Tradice pokračuje! Středoevropská dražba anglického plnokrevníka zažije v pátek 9.10. 2015 svůj osmý ročník a podtrhne tak pozici třídenního festivalu v Pardubicích jako stěžejního data v dostihovém kalendáři.
 • Jak pečovat o hříbě

  Pondělí, 22. prosinec, 2014
  Když se na svět narodí nohaté a vykulené hříběcí stvoření, automaticky se zrodí i otázka, jak se o něj správně postarat? Péče o malá koňská stvoření však není nijak náročná. Přinášíme pár tipů, aby se vaše hříbě mělo jako v bavlnce.
 • Když se zamiluje kůň

  Pondělí, 25. srpen, 2014
  Ať chceme či nechceme, podmínky, ve kterých chováme koně, se mnohdy diametrálně liší od přirozených podmínek, v nichž se koně jako živočišný druh vyvíjeli po mnoho miliónů let. Je asi samozřejmé nemožné dokonale simulovat koním jejich přirozené prostředí. Ale také je „nehumánní“ bránit koním v jejich přirozeném chování. Jedním z nejmarkantnějších případů, kdy se tak bezesporu děje, je právě rozmnožování koní.
 • VIDEO: Koňská dvojčata, víc starostí než radosti

  Pátek, 30. květen, 2014
  Už jste někdy viděli koňská dvojčata? Máme pro vás speciální video. Po jeho zhlédnutí vás jistě napadne otázka, proč jsou vlastně koňská dvojčata vzácná? Odpověď na to není zase až tak složitá.
 • Kudrnatý kůň, který nezpůsobuje alergii

  Pondělí, 23. prosinec, 2013
  Jednou z mnoha alergií je i alergie na zvířecí srst. Kvůli ní se pro mnoho lidí stává přímý kontakt se zvířaty prakticky nemožný, a bohužel to platí i pro kontakt s koňmi. Přesto však v koňském světě existuje jedna výjimka, která umožňuje i alergikům, aby si také mohli vyzkoušet, jak vypadá svět při pohledu z koňského hřbetu. Touto výjimkou je kůň zvaný ´Bashkir Curly´.
 • Péče o osiřelé hříbě

  Středa, 9. květen, 2012
  O hříbě se samozřejmě nejlépe postará klisna, ale co dělat, když hříbě osiří? Nahradit hříběti klisnu je velmi těžké. Vyžaduje si to velké množství energie a také značnou dávku trpělivosti. Pokud se ale osiřelému hříběti věnujeme, bude nám jistě největší odměnou nádherný kůň, který z toho malého a bezbranného tvorečka vyroste.
 • Hříbata u volně žijících koní

  Pátek, 27. duben, 2012
  Dá se předpokládat, že v ´normálních chovech´ se březím klisnám a stejně tak hříbatům věnuje zvýšená pozornost. To je vcelku pochopitelné, březí klisny i hříbata si zvýšenou péči ze strany chovatelů jistě zaslouží.
 • Jak vybrat hřebce?

  Neděle, 5. únor, 2012
  Máme klisnu a chceme hříbě. Věc zdánlivě jednoduchá, protože ke splnění našeho přání nám stačí už jen hřebec. A jsme u toho, protože není hřebec jako hřebec a ne každý hřebec, natož ten první, na kterého narazíme, je tím nejvhodnějším partnerem pro naši klisnu. Zákony dědičnosti platí i u koní. Připuštění klisny hřebcem nevhodným ať už po stránce exteriérové či povahové se s největší pravděpodobností promítne na hříběti, což jistě není naším cílem. Otázka zní: „Který hřebec je ten ideální?“
 • Metody odstavu hříbat

  Pátek, 5. listopad, 2010
  Odstav hříběte je bezesporu zdrojem stresu, jak pro klisnu, tak především pro samotné hříbě. Cílem každého chovatele koní by mělo být provedení odstavu takovým způsobem, aby byli při něm jeho aktéři, to znamená klisna a hříbě, co nejméně traumatizováni. Hlavně u hříbat může mít nešetrný odstav dalekosáhlé negativní následky pro jeho zdraví i psychiku.
 • Šetrný odstav hříbat

  Středa, 6. říjen, 2010
  Každé hříbě dospěje jednou do toho věku, kdy se musí odstavit od matky. Taková situace je psychicky náročná pro klisnu a především pro hříbě. Odstav znamená pro hříbě zásadní zlom v jeho dosavadním životě. Nešetrný a necitlivý odstav může u hříběte vyvolat silný stres, jehož následky mohou být bez přehánění i celoživotní.
Celkem záznamů: 23
|< << 123 >> >|

Dnes má svátek  Valerie,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.