Jak přichystat koně na jezdeckou hodinu

Úterý, 17. květen 2016

Ahojte asi to některým z vás přijde zbytečné, ale pro některé se to bude hodit. Já bych to ve svých začátcích moc ocenila. Budu popisovat jak připravit na jezdeckou hodinu. Doufám že se vám to bude líbit. Jdeme na to :

Nejdříve si samozřejmě uvážeme koně. Do ruky, kterou máme u hlavy koně si dáme měkký kartáč a do druhé hřbílko. Začneme hřbílkem. Děláme silné, krouživé pohyby. Když je kůň zbaven největších nečistot přijde na řadu kartáč. Tím děláme pohyb( neumím to moc vysvětlit tak se to pokusím popsat) k hlavě koně , tedy proti srsti a zase zpátky, jako byste to chtěli uhladit. Po tomhle,,pohybu'' otřeme kartáč o hřbílko. Takhle pokračujeme po celém těle koně, dokud ho nemáme vyčištěného. Nezapomeneme na hlavu, kterou uděláme tím nejjemnějším kartáčem, co máme.
Teď na sedlání. Na koně si přehodíme desku. Na vrchol kohoutku. Hned na to sedlo ( nebo pokud někdo má tak beránka). Dáme ho i s dečkou před kohoutek a sjedeme s ním na hřbet. To poznáte, kde to je správně. A zapneme podbřišník. Nejprve na málo a až před nasednutím dotáhneme na nejvíc, co to jde.
Teď uždení. Sundáme koni ohlávku. Přehodíme mu přes krk otěže. Do pravé ruky si chytíme uzdečku pod čelenkou za lícnice a druhou rukou udidlo a to dáme koni do huby. Když ji nechce otevřít dáme mu prst do koutku, tam nemá zuby. Pak mu dáme nátylník za uši. Zapneme nánosník a podhrdelník.
A v tuhle část máme hotovo.
Doufám že to někomu pomůže a AHOJ

 

Uděleno: 50 bodů

autor článku:

Počet přečtení tohoto článku: 491

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.