Smutný příběh o zamyšlení

Neděle, 19. červen 2016

Chtěla bych vám povědět příběh, který jsem slyšela před několika dny. Byly jsme s rodinou v Zoo. Pěkně jsme procházeli mezi výběhy se zvířaty. Došli jsme až nakonec Zoo a já strnula. Ve výběhu kde byli oslíci, ovce a kozy, byl jeden poník. Ten poník byl úplně vychrtlý a hubený. Neměl žádné plece, ze zad mu trčela páteř, měl přerostlá kopyta a bůhví co ještě. A k tomu to vypadalo, že je slepý na 1 oko.Šla jsem tedy okamžitě k pokladně se na něj zeptat. Teď vám tedy vylíčím ten příběh.

Když jsem se narodil, byla vedle mně moje maminka. Ale nedýchala. Začali ji tahat ode mně pryč. Kamarádi mi řekli, že to nepřežila. Moji majitelé mě po 3 měsících museli prodat, protože na mně neměli čas. Prodali mě do jezdeckého klubu, kde mě vychovali. Po 18 letech už jsem vozil malé děti a byl jako beránek. K nim jsem ale ztratil důvěru, když mě připravili o jedno oko. Začal jsem se bát. A tak mě panička musela prodat. Koupil si mě jeden pán, co měl 2 děti. Ty na mně začly jezdit. Jenže to neuměli a já neplnil jejich pobídky protože jsem nevěděl co po mně chtějí. Pán mě začal bít. Po 4 letech jsem se bál úplně všeho. I větve. Jednou, když mě zase ten pán bil, nás viděla naše sousedka. Ta hned dala inzerát všude aby si mě koupili aby on mě přestal bít. Nikdo se neozíval. Sousedka se tedy rozhodla, že zajde do místní Zoo a zeptá se jestli by mě nechtěli. Oni souhlasili. Sousedka mě odvedl a pán proti tomu ani nic neměl. Tam se o mně začli pořádně starat a bylo mi dobře. Byl jsem tam 8 let ( a ještě jsem) ale najednou mi nebylo dobře a moc jsem sešel. Dávali mi vitamíny a dělali pro mně všechno. Je mi 30 let a já se trápím dál.

Je to hrozný příběh a já si přeji aby tento poník se co nejdříve vysvobodil tím, že umře. Stála jsem před tím výběhem a brečela nad tím jak jsou lidi zlí.
Zamyslete se nad tím co děláte.

 

Uděleno: 70 bodů

autor článku:

Počet přečtení tohoto článku: 992

Zpět na výpis


Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.