Rekreační ježdění

 • Chystáte se na zimní vyjížďku? Na co nezapomenout!

  Pondělí, 16. leden, 2017
  Ani v zimě nemusí naše sedlo zapadnout sněhem a trpělivě čekat na jaro. Ba právě naopak, zimní krajina je příliš velké lákadlo, aby se mu dalo odolat. Co si třeba vyzkoušet klasický skijoring?
 • Jak bezpečně jezdit s koněm i v zimě?

  Úterý, 19. leden, 2016
  Zimní jiskřivá krajina, kterou cválá kůň s jezdcem (nebo ještě lépe budoucí princeznou) kamsi k obzoru. Jízda sněhovým královstvím může být opravdu jako vystřižená z pohádky, přesto na koně a jezdce číhají v zimní krajině mnohé nástrahy. Setkání s nimi ale nemusí mít, na rozdíl od pohádek, vždy šťastný konec. Na co si dát pozor při zimních vyjížďkách, abychom se vrátili z projížďky v pořádku domů stejně jako Popelka z plesu?
 • Tip na prázdninový výlet - Muráňská planina

  Pondělí, 20. červenec, 2015
  Prázdniny jsou i časem výletů. Kam se letos o prázdninách vydat? Možná si taky teď lámete hlavu s touto obligátní otázkou. Abyste si ale s ní nemuseli lámat hlavu příliš dlouho, nabízíme vám tip na prázdninový výlet, který bezpochyby stojí za to.
 • Průvodce na koni

  Neděle, 26. leden, 2014
  Zadáte-li do vyhledávače heslo „průvodce“, vyhledá vám spoustu odkazů na knižní turistické průvodce, turistické agentury s průvodci, již méně průvodců na historických a kulturních atrakcích a jako šafránu průvodců na koni. Přitom je pro zdatnější jezdce vyjížďka do terénu jednou z nejpříjemnějších variant. A pokud neznáte krajinu a případně ani koně, je průvodce více než na místě.
 • Poznej sebe i svého koně - Extreme trail

  Čtvrtek, 18. červenec, 2013
  Chcete důkladně poznat své jezdecké schopnosti? A nejen poznat, ale i zdokonalit? A chcete, aby se zdokonalil i váš kůň? Pokud jste odpověděli pokaždé ano, pak si vyzkoušejte jezdeckou disciplínu zvanou ´extreme trail´.
 • Velká společná vyjížďka na Q ranči

  Čtvrtek, 1. říjen, 2009
  V sobotu 26. září se na Q ranči konala velká společná vyjížďka příznivců koní nejen plemene Quarter Horse. Přestože se akce konala pod záštitou Czech Quarter Horse Asociation, nebyla jen pro členy této organizace či majitele westernových koní. Akce byla pro všechny, kteří chtěli v sedle strávit jeden z posledních krásných dní letošního léta uprostřed nádherné krajiny Vysočiny.
 • Dovolená v sedle

  Úterý, 23. červen, 2009
  Kam letos na dovolenou? Do Chorvatska, do Řecka, nebo ještě někam dál? Každoroční, někdy i hodně složité rozhodování může mít překvapivě a nečekaně zajímavou odpověď. Kam letos na dovolenou? Na koně! Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je ten z koňského hřbetu. Většině lidí to může znít jako otřepaná fráze až do toho okamžiku, kdy skutečně i oni spatří svět z koňského hřbetu. A příležitostí k tomu se nabízí více než dost, tak proč to nezkusit třeba hned?
 • Hipoterapie

  Pondělí, 27. duben, 2009
  Hipoterapie je název pro široké odvětví léčebného jezdectví - po stránce duševní i tělesné. Dále se rozděluje na hiporehabilitaci, léčebné pedagogicko-psychologické ježdění, rekondiční ježdění a sport handicapovaných.
 • Koně a děti

  Středa, 15. duben, 2009
  Šestá etická zásada formulována Mezinárodní jezdeckou federací zní: „Zacházení s koněm formuje osobnost, zejména mladých lidí. Tento význam koně je třeba mít na paměti a podporovat". Pravidelná péče a starost o jakékoliv zvíře, nejen o koně, učí děti velmi užitečnému smyslu pro zodpovědnost. Dále mají možnost trávit svůj volný čas pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu, ve společnosti svých vrstevníků či vlastní rodiny.
 • Jezdecké stezky (hipostezky)

  Čtvrtek, 12. únor, 2009
  Za poslední desetiletí neuvěřitelně vzrostl zájem o všechna odvětví jezdeckého sportu. Ani turistika na koni není výjimkou. Stoupající počet jezdců - turistů - tak dal vzniknout síti jezdeckých stezek, která se neustále rozšiřuje a snaží se vyrovnat cyklostezkám, stezkám pro pěší a běžkaře.
Celkem záznamů: 12
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Jadran,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.