Vybavení a výstroj pro koně

 • Jak vybrat vhodnou zimní deku

  Čtvrtek, 29. srpen, 2013
  Jedním ze způsobů, jak koni v zimě zajistit teplo a pohodlí, je koupě vhodné zimní deky. Využijí ji hlavně koně v aktivním výcviku. Význam má i pro koně, jejichž tolerance vůči chladu je z nějakého důvodu snížena. Výběr deky však není jednoduchá záležitost. Musíte brát v úvahu tělesnou stavbu a povahu koně spolu s tím, kde deku použijete.
 • Kryté jízdárny – tréninky pod střechou a v pohodlí

  Pondělí, 14. leden, 2013
  Sychravé vlhké počasí tmavého podzimu i parná horka s ostrými slunečními paprsky – příklady podmínek, které žádný jezdec pro projížďky nijak zvlášť nevyhledává. Jenže pro udržení kondice koně i jezdce jsou pravidelné tréninky bez ohledu na rozmary počasí důležité. Ani déšť, ani umrzlý povrch, ba ani krátký den, či naopak horké slunce však nezmaří výcvik v kryté jízdárně. Jezdecké haly se proto staly v posledních letech standardní součástí i menších jezdeckých areálů. Kvalitu tréninku pod střechou oceňuje čím dál více jezdců.
 • Zimní údržba koňské výstroje

  Pátek, 20. leden, 2012
  Zimní ježdění má bezesporu svoje kouzlo, o tom nemůže být nejmenších pochyb. Druhou stranou mince zimních projížděk jsou ovšem rovněž mnohem náročnější povětrnostní podmínky, kterým musíme v sedle odolávat nejen my, ale také i samotné sedlo a vůbec veškerá výstroj.
 • Bezkostrová sedla

  Pátek, 4. prosinec, 2009
  Jak už název napovídá, nemají bezkostrová sedla oproti sedlům klasickým tuhou konstrukci, což jim umožňuje dokonale se přizpůsobit tvaru koňského hřbetu. V tomto směru jsou bezkostrová sedla nepochybně k našim koňským přátelům ohleduplnější a vstřícnější, kůň pod bezkostrovým sedlem může vyklenout hřbet tak, aby se mu hmotnost jezdce lépe nesla.
 • Není dečka jako dečka

  Pátek, 27. listopad, 2009
  My, co máme slabost pro koně, máme také často slabost i pro obchody s jezdeckými potřebami. Často přemýšlíme o tom, jak to udělat, abychom pro svého koně získali to nejlepší. Peněz bývá málo a sortiment je opravdu široký. Proto je vhodné dopředu vědět, co potřebuje právě náš kůň a čím bychom se měli řídit. Dnes bych ráda něco napsala o výběru dečky pod sedlo. Ona totiž není dečka jako dečka.
 • Druhy westernových sedel

  Středa, 19. srpen, 2009
  Sedlo je mezi příznivci westernového ježdění nejdiskutovanějším tématem týkající se výstroje koně, protože velice záleží na jeho správném výběru - sedla jsou totiž vyráběna přímo pro konkrétní westernové disciplíny.
 • Druhy anglických sedel

  Čtvrtek, 16. červenec, 2009
  Anglické sedlo je konstrukce moderního typu bez lyžin a s malou plochou polštáře. Výhodou těchto sedel je, že působí na hřbet koně přímo a přesně, čímž dochází k většímu zatížení koňského hřbetu. Větší zatížení koňského hřbetu je však v tomto případě žádoucí, protože jezdec tak může na koně lépe působit svým sedem.
 • Druhy anglických nánosníků

  Středa, 15. červenec, 2009
  Nánosník doplňuje uzdečku, zajišťuje účinnost udidla. Udržuje vzájemné postavení horní a dolní čelisti koně. Správně zapnutý nánosník ulehčí působení udidla, neboť přenáší část tlaku na nosní kost. Nánosník koni zabraňuje otevřít hubu a tím se vyhýbat působení udidla. Při výběru vhodného nánosníku se dobré brát ohled na individualitu každého koně a nejlepší je se poradit s cvičitelem.
 • Overeček nebo vzpřimovací otěž

  Středa, 8. červenec, 2009
  Overeček, neboli také obršek, je vlastně vzpřimovací otěž. Vzpřimovací otěž slouží k tomu, aby mechanickým působením nutila koně k umělému vzpřímení hlavy a krku. Dříve se používala především u kočárových koní nebo při práci na dlouhých otěžích.
 • Postroje tažných koní

  Pátek, 26. červen, 2009
  Postroj je nastavitelná konstrukce vyrobená z kůže, díky které může kůň táhnout i těžký náklad. Velice důležité je, aby byl postroj zcela přizpůsoben koňskému tělu. Špatně padnoucí postroj totiž může koni nejen ztěžovat pohyb, pravidelné dýchání či působit oděrky, ale také ho zbytečně znervózňovat, což může být pro posádku vozu nejen nepříjemné, ale i nebezpečné...
Celkem záznamů: 18
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Sargo,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.