Kryté jízdárny – tréninky pod střechou a v pohodlí

Pondělí, 14. leden 2013

Sychravé vlhké počasí tmavého podzimu i parná horka s ostrými slunečními paprsky – příklady podmínek, které žádný jezdec pro projížďky nijak zvlášť nevyhledává. Jenže pro udržení kondice koně i jezdce jsou pravidelné tréninky bez ohledu na rozmary počasí důležité. Ani déšť, ani umrzlý povrch, ba ani krátký den, či naopak horké slunce však nezmaří výcvik v kryté jízdárně. Jezdecké haly se proto staly v posledních letech standardní součástí i menších jezdeckých areálů. Kvalitu tréninku pod střechou oceňuje čím dál více jezdců.

Ačkoliv kryté jízdárny nejsou žádnou novinkou, vždyť je šlechta využívala po staletí, k masivnímu rozšíření v posledních letech přispěly nové technologie a s nimi ruku v ruce jdoucí úspory nákladů. Zjednodušeně řečeno – stavba kryté jízdárny nikdy nebyla snazší. Lehké montované konstrukce kryté odolným textilním opláštěním jsou pro jezdecké haly velmi výhodné. Vyjdou každopádně mnohem levněji než klasické zděné objekty nebo dřevostavby, což vám jistě potvrdí stávající provozovatelé, kteří také vyzdvihují jejich bezúdržbovost. Bezesporu důležitým kladným faktorem je také rychlost výstavby. Montovanou krytou jízdárnu můžete začít využívat v řádech několika týdnů, neboť halu lze vystavět nad stávajícím povrchem např. již existující venkovní jízdárny.

 

Čerstvý vzduch a žádné mouchy

Doposud zmíněná pozitiva ohodnotí především investoři a provozovatelé stájí, ale co na montovaných jízdárnách oceňují jezdci? Kromě ochrany před vrtochy počasí je to vzdušnost. Představte si ten obrovský objem vzduchu v halách, jejichž šíře může být třeba i 50 metrů bez středové podpory, přičemž se počítá s nejnižší světlou výškou objektu mezi třemi až čtyřmi metry, aby se daly pohodlně trénovat skoky. Účinnou výměnu vzduchu zajišťuje ventilační systém a síťovaná okna. Ačkoliv mohou být například v létě všechna otevřená, do jízdárny nevnikne nepříjemný hmyz, není zde ani zápach, jen čerstvý vzduch. Na druhé straně pro krátké zimní dny je užitečná možnost umělého osvětlení haly. Kryté jezdecké haly mohou být vybaveny povrchem dle přání. Stejně lze individuálně přizpůsobit vzhled lambrín, umístění tribun a dalších prvků.

 

Kryté jízdárny pro koně

 

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 6494

Zpět na výpis

 • ..

  07.02.2013 11:51:50

  napsal(a):

  U nás hala není a ani nám to nevadí protože jsme v kokořínském údolí takže je tady vžude příroda!! !! ;-D ;-) ;-) :)))

 • to Lee

  04.02.2013 10:12:19

  kobylka_sarinka napsal(a):

  Nezáleží na plemeni, u nás se chodí do haly s huculama, poníkama, rekreantama i závoďákama...

 • Hala

  02.02.2013 08:30:42

  Lee napsal(a):

  My sice krytou halu nemáme ale huculům to vadit nebude:-D vedle v klubu jí mají protože tam mají ČT:D

 • Hala

  23.01.2013 14:12:52

  kobylka_sarinka napsal(a):

  Nemůžu si krytou halu vynachválit. Jsem jen rekreant, občas si zaskáču hobby, ale v zimě chodíme téměř jenom do haly, kde děláme základní práci. Na koni je to znát. Udržuje si dobrou kondici i nasvalení.

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.