Výcvik koně a jezdce

 • Výcvik mladého koně, aneb jak na koňského juniora – 4.díl

  Pátek, 19. prosinec, 2008
  V okamžiku, kdy je mladý kůň vyrovnán s váhou jezdce na kruhu,můžeme začít chodit po křivkách, opět nejlépe za pomoci vodiče.
 • Sedm her

  Úterý, 2. prosinec, 2008
  Sedm her je jakýsi  základní kámen výcvikového programu Pata Parelliho. Vycházejí z logiky loveného zvířete, a tak je můžeme využít k postavení přátelství a dominance. Hry pomáhají koni být mírnějším, elegantnějším, atletičtějším i odvážnějším. Podobají se vzájemným interakcím mezi koňmi ve stádě, a proto jsou tedy základem pro „přirozenou" komunikaci. Učí totiž člověka hovořit koňskou řečí.
 • Horsemanship

  Pátek, 28. listopad, 2008
  Horsemanship, neboli přirozená komunikace, je výcviková metoda založená na principech chování koní ve stádě. Díky těmto principům se můžeme s koněm dorozumět jeho vlastní řečí. Koně nikdy nenaučíme mluvit naším jazykem, zato my se ten jeho naučit můžeme (alespoň ten neverbální).
 • K čemu slouží lonžování?

  Středa, 26. listopad, 2008
  Lonžování je velmi užitečnou pomůckou ve výcviku koně. Poměrně hodně lidí si mylně myslí, že lonžování je bezvýsledné honění koně na lonži. Opak je pravdou. Kůň se na kruhu pohybuje v různých chodech, učí se pravidelnosti chodu, lepšího přilnutí, uvolněnosti a poslušnosti. Práce na kruhu je z hlediska rovnováhy obtížnější než pohyb v přímém směru, proto se kůň musí na kruhu nejdříve naučit vyvážit. To znamená, že kůň musí zapojit příslušné svaly a cvičit koordinaci.
 • Lonžování přes kavalety I. díl

  Středa, 26. listopad, 2008
  Práce na lonži jako příprava k výcviku pod jezdcem je velice vhodná a v mnoha případech i nepostradatelná. Účelem této činnosti je mimo jiné seznámit koně s prací, rozvíjet pravidelnost a uvolněnost jeho pohybu a naučit ho poslouchat.
 • Lonžování přes kavalety II. díl

  Středa, 26. listopad, 2008
  Práci na lonži přes kavalety můžeme rozdělit do tří fází. 1. fáze: počáteční - lonžování bez kavalet. 2. fáze: připnutí - vyvazovacích otěží. 3. fáze: lonžování přes - kavalety.
 • Výcvik mladého koně, aneb jak na koňského juniora - 1. díl

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Snem mnohých z nás je vychovat si koníka od hříbátka a pak s ním sklízet úspěchy. Skutečnost však není vždy tak růžová, protože výcvik mladého koně je dlouhá a strastiplná cesta, která je schůdná pouze s dostatečnou trpělivostí, nadšením a zkušenostmi. Ráda bych vám pomocí tohoto článku dělala průvodce po této cestě.
 • Výcvik mladého koně, aneb jak na koňského juniora - 2. díl

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Na konci minulého dílu uměl náš koník již chodit v kroku, tak tedy pokročme o další krůček dál.
 • Výcvik mladého koně, aneb jak na koňského juniora – 3. díl

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Pokud koník zvládá pracovat na lonži bez problémů i s udidlem, můžeme prvně použít určitý druh vyvazovacích otěží.
 • Štycuje, co s tím?

  Neděle, 16. listopad, 2008
  Všichni, kdo se věnujete skákání, jistě znáte ten nepříjemný pocit: najíždíte na překážku a najednou, těsně před odskokem, Váš koníček elegantně vybočí ze směru, ve kterém Vy posléze pokračujete bez něj. Tento nežádoucí jev se nazývá„ štycování“. Kůň může ztratit chuť skákat z mnoha důvodů a odpor k němu může získat v jediné vteřině, ale zbavit se ho je dlouhodobá, usilovná práce, která mnohdy trvá celý život.
Celkem záznamů: 40
|< << 1234 >> >|

Dnes má svátek  Sitek, Saleb

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.