Výživa a krmení koní

 • Výživa březí klisny

  Středa, 20. říjen, 2010
  Výživa březích klisen je velmi často diskutovaným tématem. Obecně je třeba si uvědomit, že březost je fyziologický stav a nikoli nemoc. Ke klisně tedy není třeba přistupovat zbytečně „ v rukavičkách“, ale zároveň je vhodné veškerou její zátěž přizpůsobit jejím fyzickým možnostem.
 • Obilniny vhodné pro koně

  Úterý, 7. červenec, 2009
  Obilniny, které koni podáváme, nazýváme jako „jadrné krmivo". Jadrným krmivem se živí především koně žijící ve stájích, kteří nemají častý přístup na pastvinu. Dnes se tedy seznámíme s výhodami a nevýhodami jednotlivých druhů nejčastěji používaných obilovin.
 • Vitamínové doplňky pro koně

  Čtvrtek, 4. červen, 2009
  Vitamín je látka, která spolu s tuky, sacharidy a bílkovinami patří k základním složkám potravy. V živém organismu mají vitamíny funkci katalyzátorů přirozených biochemických reakcí.
 • MASH

  Pátek, 20. březen, 2009
  Mash je výborné, energeticky bohaté a živinově vyvážené krmivo. Pro jeho vysokou energetickou hodnotu a snadnou stravitelnost se doporučuje podávat jen koním v těžké až extrémní zátěži, klisnám před porodem a po porodu a plemenným hřebcům. Ostatním koním je vhodné mash zkrmovat při oslabení, onemocnění, hubnutí, při kolikách a zácpě - vždy po poradě s veterinárním lékařem.
 • Výpočet krmné dávky

  Pátek, 19. prosinec, 2008
  Proto, abychom mohli koním nabídnout optimální denní dávku krmiv, je nezbytné odhadnout co nejpřesněji jaké živiny a v jakém množství kůň potřebuje a jaké množství živin a energie předkládaná krmiva obsahují.
 • Fyziologie trávení koní

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Pod pojmem fyziologie trávení koní si představujeme děje a pochody, které probíhají v těle a zejména v trávicím traktu koně. Objasnění principů trávení nám pomáhá pochopit nároky koně na krmení, co do množství tak do kvality.
 • Obezita u koní

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Jakkoliv jsou zpravidla koně spojení s představou tvorů zrozených k nespoutanému pohybu, mohou i tato zvířata trpět nadváhou. A samozřejmě i v případě koní je obezita fyziologickým stavem, jehož důsledky jsou pro zdraví jednoznačně negativní.
 • Mohou koně brambory?

  Neděle, 16. listopad, 2008
  Krmné brambory patří mezi okopaniny. Okopaniny se řadí mezi šťavnaté, lehce stravitelné glycidové krmivo pro koně, s nízkým obsahem vlákniny. V přiměřeném množství mají dietetické účinky a používají se pro ochucení a pro zpestření krmné dávky v zimě. Lehce stravitelný škrob slouží jako pohotová energie. V krmné dávce jimi můžeme nahradit obiloviny, a to podle výkonnosti koní.
Celkem záznamů: 18
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Etna,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.