Vzdělávání

 • Jak sundat koni podkovu?

  Pondělí, 19. říjen, 2009
  Sundávání podkov je práce, kterou obvykle vykonává podkovář, ale jsem si jista, že většina majitelů koní se již někdy potýkala s problémem, jak přesvědčit věčně zaměstnaného podkováře, aby přijel kvůli jedné uvolněné podkově. Situace většinou dopadne tak, že si kůň podkovu strhne i s kusem rohoviny, v horším případě si zapíchne podkovák do kopyta a může si způsobit absces.
 • The British Horse Society (BHS)

  Pondělí, 31. srpen, 2009
  The British Horse Society (dále pouze BHS) je dobročinná nadace, která vznikla roku 1947 spojením dvou organizací - The Institute of the Horse and Pony Club a National Horse Association of Great Britain. Sídlí v Kenilworthu.
 • Jak se stát veterinářem

  Středa, 12. srpen, 2009
  Většina malých holčiček a dospívajících slečen, ale také kluků, kteří se zamilují do koní, přemýšlejí o svém budoucím povolání tak, aby byli zvířatům celý svůj život na blízku. Práce veterinárního lékaře je napadne mezi prvními možnostmi. Děti se vidí, jak jako hrdinové zázračně uzdravují nemocná zvířata, ve stájích je vítají jako zachránce a celé dny si hladí své chlupaté kamarády.
 • Jezdecká škola Cadre Noir

  Čtvrtek, 11. červen, 2009
  Za svůj vznik vděčí škola Cadre Noir protestantské univerzitě, kterou koncem 16. století v západofrancouzském regionu Pays-de-la-Loire, v obci Saumur, založil guvernér Duplessis Mornay. Právě k této univerzitě byla totiž přičleněna i jezdecká akademie a když roku 1763 dostal vévoda de Choiseul úkol od samotného od krále Ludvíka XV. nově zorganizovat francouzskou kavalerii, bylo rozhodnuto. Škola náhle skončila roku 1788 a k jejímu znovuotevření došlo v roce 1814, kdy byla v Saumuru založena Státní národní jezdecká škola pro elitní jezdce a trenéry. Cadre Noir znamená v překladu „černý kádr" a jedná o jednu z posledních vojensky cvičených jezdeckých formací na světě.
 • Když se chci stát trenérem

  Pátek, 22. květen, 2009
  Trenér je ten, který naučí dostihového koně běhat dostihy - jeho sláva však zřídkakdy dosáhne dále, než k uším odborníkům a zkušeným sázkařům. Má na starosti nejen pravidelný trénink svěřených koní a jezdců, ale i celou stáj.
 • Když se chci stát žokejem

  Středa, 20. květen, 2009
  Pokud se někdo rozhodne stát se žokejem, čeká ho dlouhá cesta plná potu, dřiny, odříkání a bolesti, která ovšem rozhodně nemusí být zakončena na stupních vítězů. Pokud má člověk talent, své umění ovládá a je ve správný čas na správném místě, může se z něj stát národní hrdina... Existuje snad v České republice někdo, kdo nikdy neslyšel jméno „Josef Váňa"? Ovšem ne každý dosáhne takové slávy jako „král Velké pardubické" - dostihy jsou rychlý nebezpečný sport a bohužel, některé pády mohou skončit velice tragicky...
 • Když se chci stát (pod)kovářem

  Úterý, 19. květen, 2009
  Kovář býval ve vesnici nejen nepostradatelným řemeslníkem, ale také váženou osobou. Jelikož se mu v práci s kovem nikdo nevyrovnal, nebylo výjimkou, že zastával také funkci zámečníka a protože práce s koňmi byla jeho denním chlebem, dokázal s ledasčím poradit také statkářům, kteří koně využívali k zemědělské práci.
 • Španělská jezdecká škola

  Středa, 6. květen, 2009
  Domov klasické drezury je v budově monumentálního císařského paláce ve Vídni, vystavěného barokním stavitelem J.E. Fischerem. Jízdárna byla založena již roku 1572 a původně sloužila mladým šlechticům pro výuku jízdy na koni. Škola je pojmenována podle španělských koní, kteří se zde zpočátku využívali. Dnes má každý španělskou jezdeckou školu spojenou s bílými ušlechtilými lipicány.
 • Ošetřovatel koní

  Neděle, 11. leden, 2009
  Ošetřovatel koní není tak atraktivní a zvučné povolání jako být žokejem nebo jezdcem, avšak bez této osoby se žádná stáj neobejde. Tato pracovní pozice je totiž velice důležitá nejen pro ustájené koně, ale i pro všechny další zaměstnance stáje.
 • Střední odborná učiliště zaměřená na chov koní

  Úterý, 25. listopad, 2008
  Chcete pracovat s koňmi? Podívejte se, v jakých odborných učilištích se můžete na tuto práci připravit.
Celkem záznamů: 13
|< << 12 >> >|

Dnes má svátek  Nova,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.