Zajímavosti o koních

 • Horse diving - atrakce, kterou už naštěstí odvál čas

  Pondělí, 27. únor, 2017
  Říká se, že kůň je nejlepší přítel člověka. Ale o tom, že to platí i naopak, lze opravdu někdy pochybovat, protože, po pravdě řečeno, některé věci jsou vskutku těžko pochopitelné. Například poněkud drastická zábava s anglickým názvem horse diving.
 • TOP 10 knížek, které by měl mít přečtené každý, kdo si chce pořídit koně

  Úterý, 5. červenec, 2016
  Kůň je vznešený a nádherný tvor. Je však také náročný, potřebuje lásku a důslednou péči. Starost o něj vyžaduje nejen čas a peníze, ale i vytrvalost a trpělivý přístup. Plánujete-li, že si koně pořídíte, měli byste se předtím seznámit s jeho základními potřebami, vlastnostmi a povahovými rysy. V tom vám pomohou námi vybrané knihy.
 • Tetování: Kopyta koní pod kůží

  Pondělí, 27. červen, 2016
  Tetování má dlouhou a pevně zakořeněnou historii. Původně vzniklo z rituálních důvodů – prehistoričtí lovci si primitivními způsoby do kůže tetovali zvířata, která lovili, aby se jim jejich lov zdařil. V antickém Římě tetováním označovali vojáky nesmazatelnou značkou, až nakonec postupující křesťanství tento zvyk vymýtilo. Znovuobjeveno bylo tetovací umění v 18. století námořníky. Tolik historie. Teď praxe!
 • Jurášek, Bucafal, Stínovlas a další filmoví koně

  Pondělí, 13. červen, 2016
  Začalo to puntíkatým koněm Pippi dlouhé punčochy, pak všechny dojal seriál o Bleskovi, který zůstal navždy tak trochu tajemný a když šel do kin Zaříkávač koní, nezůstalo oko suché. Kolik filmů s koňmi si pamatujete? A hlavně – kolik dokážete vyjmenovat českých koňských hereckých hvězd?
 • Jak se pozná správný koňák?

  Sobota, 4. červen, 2016
  Sláma trčí nejen z bot ale i z vlasů, vzduchem se neustále vznáší odér stájí a hnoje a jediné pořádné téma, o kterém se s ním můžete bavit, jsou koně. Aneb – vítejte ve světě koňáků!
 • Knížky o koních, které nesmí chybět v knihovně žádné dívky

  Sobota, 7. květen, 2016
  Žádné „knihomolce“ a milovnici koní by v knihovničce neměly scházet kvalitní „koňské“ příběhy. Připravili jsme proto přehled nejzajímavějších titulů, starších i novějších, v nichž hrají koně hlavní roli. Potěší malé dívenky i odrostlejší slečny.
 • Tatíí, já bych chtěla koně!

  Sobota, 19. březen, 2016
  Ačkoliv u kolosálních a mnohdy fyzicky náročných koňských sportů by člověk hledal spíše zdatného muže či mladíka, paradoxně ke koním nejen u nás, ale i ve světě nejvíce tíhnou dívky. A to nejčastěji dívky na pokraji dospívání. Skoro každý takový rodič pak jednoho dne zaslechne takovouto větu. Co pak dělat?
 • Koňská duše z nebeských plání

  Pondělí, 2. listopad, 2015
  Zapadajícím sluncem ozářenou americkou plání pádí flekatý, nespoutaný mustang. Pár desítek let starý westernový film končí a já vzpomínám na všechny ty vznešené tvory, kteří už se mnou v tomto krutém světě nebojují za mír a klid, ale běhají někde na nebeských pláních. Alespoň na Dušičky bychom našim padlým koňským duším mohli vzdát holt.
 • Koně jako hvězdy slavnosti sv. Jana Křtitele na Menorce

  Pondělí, 29. červen, 2015
  Letní prázdniny jsou za dveřmi. Mnoho lidí ale využívá k dovolené spíše období před, nebo po prázdninách. Užijí si tak více klidu a stejný komfort za menší finance. Pokud k tomuto druhu lidí patříte, určitě byste se měli ke konci června nacházet na španělské Menorce. Přijdete si na své jako milovníci tepla a klidu i jako milovníci koní.
 • Modrý kříž pro koně v nouzi

  Pondělí, 9. březen, 2015
  Krom jiného byl kůň po celá tisíciletí využíván i k vojenským účelům. Ani dvacáté století nebylo v tomto ohledu bohužel výjimkou. Válečné požáry, které se v minulém století přehnaly Evropou, neušetřily, jako už tolikrát, ani koně. V první i v druhé světové válce se koně ocitali přímo na bojištích, uprostřed těch nejprudších bitev a taky tam hynuli.
Celkem záznamů: 103
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Sargo,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.