Zajímavosti o koních

 • Rehabilitace pomocí koně - Jak poznat kvalitní hiporehabilitační střediska

  Pátek, 12. prosinec, 2014
  Pokud máte o hiporehabilitaci zájem, obracejte se vždy pouze na hiporehabilitační střediska, kde personál má odpovídající vzdělání a zkušenosti se specializací na hiporehabilitaci. Na webových stránkách České hiporehabilitační společnosti (ČHS) je uvedeno 37 členských středisek dle krajů i s údaji o složení profesionálního týmu, jeho vzdělání a také zázemí střediska a provozní podmínky. Provozovatelů hiporehabilitace je ale mnohem více.
 • Kůň jako učitel managera

  Pondělí, 8. prosinec, 2014
  Panuje přesvědčení, že domácí zvířata, jež nám jsou nejblíže, je nutné vycvičit k obrazu svému. I lidé, kteří svá zvířata milují, je většinou považují za oblíbenou „věc“, nebo je neadekvátně polidšťují. Co se ale stane, když začneme brát třeba koně jako rovnocenného partnera, který nás toho může hodně naučit?
 • Rehabilitace pomocí koně - Parajezdectví

  Pondělí, 1. prosinec, 2014
  Pro lidi, kteří nemohou chodit, se kůň stává jejich dopravním prostředkem a může jim třeba nabídnout procházku do míst, kam by se jinak se svým invalidním vozíkem těžko dostali. Všichni (nehledě na náš zdravotní stav) máme chuť ve svém životě něco dokázat. A opět je tu kůň, kterému je celkem jedno, jak moc se od sebe lišíme, a nabízí partnerství ve sportovní kariéře – parajezdectví.
 • Rehabilitace pomocí koně - Psychoterapie pomocí koně (PPK)

  Pátek, 28. listopad, 2014
  Stále se málo ví, že koně mohou pomoci i lidem s psychickými potížemi. Toto odvětví se jmenuje psychoterapie pomocí koní, kdy je léčba založena na působení psychologickými prostředky s využitím koně a jeho specifických vlastností jako koterapeuta v psychoterapeutickém procesu k pozitivnímu ovlivnění duševního stavu člověka, například při depresivních a úzkostných příznacích, závislosti na psychoaktivních látkách, poruchách poznávacích funkcí u seniorů, při dětské hyperaktivitě nebo při poruchách autistického spektra atd. Jednotka PPK je vedena terapeutem ve spolupráci s klinickým psychologem nebo lékařem, klient s koněm pracuje ze země nebo na něm jezdí individuálně, nebo v rámci skupiny.
 • Rehabilitace pomocí koně - Aktivity s využitím koní

  Pondělí, 24. listopad, 2014
  Aktivity s využitím koní (AVK) patří mezi metody speciální pedagogiky, sociální pedagogiky a práce, využívající prostředí určeného pro chov koní a práci s nimi, kontaktu s koněm a interakce s ním jako prostředku k motivaci, aktivizaci, výchově a vzdělávání lidí se zdravotním postižením a specifickými potřebami. Pokud má například dítě problém najít si kamarády, je nesmělé, neprůbojné, může mu kůň pomoci najít ztracenou sebedůvěru a zvýšit sebehodnocení. Lekce je vedena instruktorem s pedagogickým, sociálním nebo psychologickým vzděláním, uživatel pracuje s koněm ze země, nebo na něm jezdí ve skupině nebo individuálně.
 • Rehabilitace pomocí koně - Hipoterapie

  Pondělí, 17. listopad, 2014
  Hiporehabilitace jako metoda léčebné rehabilitace s pomocí koní je v České republice prováděna intenzivně více jak 30 let. Tento název zastřešuje aktivity a terapie s koňmi pro osoby se zdravotním a sociálním znevýhodněním, speciálními potřebami. Jedná se o nejvíce známou hipoterapii (HT), dále aktivity s využitím koní, psychoterapii pomocí koní a parajezdectví. Jak se jednotlivé obory liší, v čem je jejich podstata a jaký účinek? Jednotlivé obory si postupně představíme. V tomto článku začínáme hipoterapií.
 • Martin na bílém koni

  Úterý, 11. listopad, 2014
  Proč vlastně Martin přijíždí na bílém koni a ne na černém? Nebo na grošákovi (což by se k novodobé konzistenci sněhu hodilo více)? A jak vůbec vzniklo toto spojení, že Martin nejezdí například na bílém tygrovi? Mrkli jsme se Martinovi na zoubek!
 • Osobnost jezdectví John Whitaker

  Pondělí, 6. říjen, 2014
  John Whitaker je v jezdeckém světě velmi známou osobností. Jedná se o reprezentanta Velké Británie, je to současný jezdec a bývalý olympionik.
 • Dostihová legenda Josef Váňa a jeho plány

  Pondělí, 14. červenec, 2014
  Velká pardubická 2013, vzpomínáte si? Mělo to být rozloučení Josefa Váni s bohatou jezdeckou kariérou. Josef Váňa ale na poslední překážce padá a cílem své poslední Velké Pardubické prochází za ovací diváků pěšky. Po pravdě řečeno, asi to nebylo takové rozloučení, jaké by si dostihová legenda, kterou Josef Váňa bezesporu je, zasloužila a jaké by jí všichni přáli. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se Josef Váňa na Velkou Pardubickou přece jen ještě vrátí jako jezdec.
 • Koňské koblihy na veřejném prostranství

  Středa, 9. duben, 2014
  Veřejné debaty o psích exkrementech a o tom co s nimi jsou celkem běžnou záležitostí. Ale co s koňskými kobližky? Dnes už koně neslouží jako hlavní prostředek dopravy, ale máme je spíše jako společníky, terapeuty a tréninkové partnery. Jezdíme s nimi na vyjížďky do přírody, ale občas projedeme i městem nebo vesnicí. A kůň mimo pastvinu nebo své stání příliš neřeší, kde se vykálí.
Celkem záznamů: 103

Dnes má svátek  Sitek, Saleb

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.