Zajímavosti o koních

 • Legenda jménem Charisma

  Středa, 26. únor, 2014
  Olympijské vítězství je snem a vrcholem pro každého sportovce, ať už jedná o jakýkoliv sport. Novozélandskému jezdci Marku Toddenovi se v soutěži všestrannosti tento zlatý sen splnil dokonce dvakrát. Poprvé v roce 1984, tehdy se konala olympiáda v americkém Los Angeles, a podruhé v roce 1988, kdy olympiádu hostil jihokorejský Soul.
 • MVDr. Juraj Hanulay - československá VIP jezdectví

  Pondělí, 4. listopad, 2013
  Kde začínal Juraj Hanulay a jaký osud ho provázel? Jak se stal nejdůležitější osobností československého jezdectví? MVDr. Juraj Hanulay začal jezdit už jako student Vysoké školy veterinární. Hned po studiu nastoupil na chirurgickou kliniku VŠ v Košicích, kde založil i jezdecký oddíl. Z Košic přešel do plemenářského podniku (a i zde se zasloužil o založení JO Dynamo) v Motěšicích. Jaký byl jeho život dál?
 • Příběh koně z Václaváku

  Čtvrtek, 11. červenec, 2013
  Známe ho všichni. Koně, z jehož sedla svatý Václav majestátně přehlíží rušné náměstí, které nese jeho jméno. Pokud by se konala soutěž o nejznámějšího tuzemského koně, vyhrál by kůň sv. Václava tento dostih nejspíše rozdílem několika délek. Co na tom, že je z bronzu?
 • VIDEO: Největší sochy koní

  Úterý, 9. duben, 2013
  Asi bychom marně pátrali po tom, zda jsme někdy někde viděli třeba sochu plejtváka obrovského, třebaže jde o největšího savce. Ale když se řekne socha koně, vybaví se nám hned přinejmenším svatý Václav na pražském Václavském náměstí.
 • Co byste měli vědět o dražbě koní

  Čtvrtek, 11. říjen, 2012
  Chystáte se na dražbu koní? Dáme vám několik tipů, jak to před dražbou koní chodí. Jak probíhá prohlídka a samotná dražba. Co se děje, když koně opravdu zakoupíte, ale také vám řekneme, jaké fámy se o dražbách koní tradují.
 • Fabrizio Sigismondi - VIP drezury koní

  Pondělí, 9. duben, 2012
  Kdo je to Fabrizio Sigismondy? Tohle jméno je jistě známé fanouškům drezury, ale díky jeho úspěchům si získalo respekt napříč koňským světem. Kde a kdy začal jezdit, jakých úspěchů dosáhl, jaké má k dispozici koně a kam se chystá na závody, to vše se dozvíte v článku.
 • Proč se komunistům říká „komančové“? Kdo je vlastně Komanč?

  Středa, 15. únor, 2012
  Proč se občas říká „komanč“ jako označení pro komunistu, když takový komanč byl vlastně někdo úplně jiný? Komančové (míněno indiáni) si totiž na rozdíl od „komančů“, tedy komunistů, koní vážili a jejich chovu opravdu přáli. Jak to tedy vlastně s komanči je?
 • Starověká válka koní

  Čtvrtek, 22. září, 2011
  Jedním z mnoha zmizelých starověkých národů, které prošly divokým vírem dějin, jsou i Skytové. Jejich nejslavnější éra se začíná v sedmém století před naším letopočtem, kdy skytské kmeny pronikly do severního Černomoří. Postupně Skytové ovládli velké území mezi Dunajem a Donem, své stopy zanechali ale i ve střední Evropě v oblasti lužické kultury, kam rovněž směřovali své výboje.
 • Epona, keltská bohyně na koni

  Úterý, 30. srpen, 2011
  Keltové zanechali v dějinách Evropy nepřehlédnutelnou stopu a to i v českých zemích. Důkazem toho je i neutuchající zájem o jejich kulturu a mýty. Asi najdeme málokoho, kdo neslyšel vůbec nic o tajemných kamenných menhirech či magické moudrosti keltských druidů.
 • Rytíř a jeho kůň, pro čest a slávu

  Neděle, 31. červenec, 2011
  Najednou se ozve dusot koní, mezi loupeživou bandu vtrhne rytíř na věrném koni a zachrání dámu svého srdce. Dnes už je rytíř v našich představách nejspíše jen romantickým hrdinou. A stejně tak na nás dýchá čímsi romantickým celý středověk. Tyto romantické představy mají nesporně svoje kouzlo a svůj půvab. Nicméně středověká realita byla přece jen mnohem drsnější, protože rytíři byli především bojovníci, k jejichž „povinné výbavě“ ovšem samozřejmě patřily i věrnost a odvaha. Zkusme nahlédnout do těch dávných století, abychom si mohli přiblížit tehdejší život, v němž hrál důležitou roli i kůň.
Celkem záznamů: 103

Dnes má svátek  Etna,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.