Zajímavosti o koních

 • S větrem o závod II. díl - Hvězda slibuje překvapení

  Pátek, 23. říjen, 2009
  Milé čtenářky, uteklo to jako voda a já se vám opět hlásím s popisem dalšího dílu dívčího románu S větrem o závod. 2. díl se jmenuje „Hvězda slibuje překvapení", který již sám o sobě zní optimisticky... ale pozorným čtenářkám 1. dílu je jistě jasné, že to ani tentokrát nebude mít Ashley s Hvězdou jednoduché. Hvězda si musí zvyknout na jezdce a Ashley by pochopitelně byla ráda u toho - dostane však tuto příležitost? Má Hvězda opravdu na to stát se dobrým dostihovým koněm? To vše se právě teď dozvíte...
 • Jak sundat koni podkovu?

  Pondělí, 19. říjen, 2009
  Sundávání podkov je práce, kterou obvykle vykonává podkovář, ale jsem si jista, že většina majitelů koní se již někdy potýkala s problémem, jak přesvědčit věčně zaměstnaného podkováře, aby přijel kvůli jedné uvolněné podkově. Situace většinou dopadne tak, že si kůň podkovu strhne i s kusem rohoviny, v horším případě si zapíchne podkovák do kopyta a může si způsobit absces.
 • Red Rum - legenda na dostihové dráze

  Čtvrtek, 8. říjen, 2009
  Kůň, který pětkrát startoval v nejslavnější světové steeplechase, anglické Velké národní. Kůň, který na této trati dosáhl třech rekordních vítězství a dvou krásných druhých míst. Ale Red Rum nebyl „jen" dostihovou legendou - jeho popularitu mu mohla závidět i řada slavných tváří showbyznysu...
 • S větrem o závod - hříbě jménem Hvězda

  Pátek, 25. září, 2009
  Dnes si trochu odpočineme od článků plných odborných termínů, návodů a různých doporučení, jak nejlépe pečovat o svého koně a zaměříme se na trávení volného času. Začíná podzim, tma nás vítá již poměrně brzy a tak nic nezkazíme, když strávíme večer ve společnosti dobré knihy.
 • Slavíme s Dance and Jump!

  Úterý, 1. září, 2009
  Obchodní dům pro jezdce a koně Dance and Jump vás zve na tradiční oslavu narozenin! Velkolepé oslavy, které proběhnou 28. října 2009 v pražském obchodním domě Dance and Jump zahajujeme už nyní! Na Konicci.cz jsme pro vás vyhlásili dokonce dvě soutěže najednou!
 • The British Horse Society (BHS)

  Pondělí, 31. srpen, 2009
  The British Horse Society (dále pouze BHS) je dobročinná nadace, která vznikla roku 1947 spojením dvou organizací - The Institute of the Horse and Pony Club a National Horse Association of Great Britain. Sídlí v Kenilworthu.
 • Masis - nejslavnější dostihový kůň své doby

  Úterý, 18. srpen, 2009
  Dvanáctého lednového dne v roce 1952 se v napajedelském hřebčíně narodil klisně Mamušce hnědý hřebeček, který dostal jméno Masis - jistě po arménském národním symbolu, hoře Masis či chcete-li Ararat, kde podle biblické legendy po velké potopě světa přistála Noemova archa. Pojďme se blíže seznámit s vynikajícím vytrvalcem, který byl již jen díky svému původu přímo předurčen vyhrávat.
 • Film Vikingové z pohledu koňáka

  Čtvrtek, 13. srpen, 2009
  Kdo by neznal dnes již kultovní film Vikingové (v originále 13th Warrior; 1999) podle světoznámé předlohy Michaela Crichtona - Pojídači mrtvých (The Eaters of the dead; 1976)? Pár z vás by se jistě našlo. Jako správní koňáci jste se jistě kochali krásnými mohutnými koňmi, na kterých Vikingové ve filmu jezdí. Málokdo si ale při sledování příběhu uvědomí, kolika historických excesů se američtí scénaristé při použítí těchto koní ve filmu dopouštějí.
 • Jak se stát veterinářem

  Středa, 12. srpen, 2009
  Většina malých holčiček a dospívajících slečen, ale také kluků, kteří se zamilují do koní, přemýšlejí o svém budoucím povolání tak, aby byli zvířatům celý svůj život na blízku. Práce veterinárního lékaře je napadne mezi prvními možnostmi. Děti se vidí, jak jako hrdinové zázračně uzdravují nemocná zvířata, ve stájích je vítají jako zachránce a celé dny si hladí své chlupaté kamarády.
 • Buzkaši

  Pondělí, 10. srpen, 2009
  Buzkaši (nebo buzkači, buzkashi; z afghánského buz = koza a kašidant = tahat, sebrat) je tradiční afghánská hra, ale ačkoli se považuje za typickou jen pro tuto zemi, je to mylná informace. Buzkaši vzniklo na stepích střední Asie, a proto nesmíme opomenout ani kupříkladu Tadžikistán, Turkmenistán, Kyrgyzstán, Kazachstán nebo Uzbekistán, přičemž v posledních třech zmíněných „stánech" je hra známá pod pojmy kok-boru (z tatarského slova kökbörü, skládajícího se z kök = šedý a börü = vlk) nebo ulak tartyš (Kyrgyzstán).
Celkem záznamů: 103

Dnes má svátek  Favory,

Narozeniny slaví >><
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil koně

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým koněm.